Nezastaviteľné Rýchlo a Zbesilo 8 sa stáva najnovším členom miliardového klubu filmov, nečakane sa však darilo aj novinkám! | boxOFFICE#17

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je za nami už ďalší týždeň a tentokrát už sa môžeme tešiť z naozajstného príchodu jari. Pre nás dôležitejšie, to však znamená nový boxoffice. Tentokrát sa do kín dostalo mnoho noviniek. Ako uvidíte, predčili všetky očakávania a veľmi nás prekvapili. Aj tieto zdanlivo neznáme filmy sa totižto už blížia ku prvej priečke, ktorej doteraz stále vládlo Rýchlo a Zbesilo 8. Pusťme sa teda do toho a opäť spolu nazrime do sveta filmových tržieb!

Rýchlo a Zbesilo 8 zatiaľ stále na tróne

Na prvom mieste je tretí víkend v rade Rýchlo a Zbesilo 8 s 19,3 miliónmi. Akčné pokračovanie kultovej filmovej série si v USA zarobilo zatiaľ 192,7 miliónov. Vďaka celosvetovým tržbám sa mu však už podarilo prekonať hranicu jednej miliardy – čo znamená krásny a obrovský zisk pre štúdio Universal. S letnými titulmi a nádejnými novinkami za rohom sa však jeho prvenstvo v tabuľke už blíži ku koncu. Bezpochyby sa ale dá označiť za neskutočný úspech.

Druhé miesto nečakane obsadila komédia How to be a Latin Lover s 12 miliónmi počas prvých troch dní. Aj keď od kritikov film obdržal len zmiešané recenzia, na divákov snímka očividne zapôsobila vďaka jej humoru. Bude zaujímavé sledovať, akých tržieb sa dočká v budúcich týždňoch. Dovtedy však bude slúžiť ako film na odreagovanie.

Filmom číslo tri je opäť nečakane novinka s názvom Baahubali 2: The Conclusion. Cudzojazyčná snímka sa zatiaľ premieta iba v 425 kinách, napriek tomu si však dokázala zarobiť už 10,1 miliónov. Úspechu film vďačí za nevyplnenú prázdnotu v kinách koncom apríla, kedy bolo jediným východiskom iba Fast and Furious.

Štvrté miesto obsadila novinka The Circle s 9,3 miliónmi. Aj napriek hviezdnemu hereckému obsadeniu v podobe Toma Hanksa, Emmy Watson a Johna Boyegu si adaptácia technologického thrilleru nedokázala zaistiť finančný úspech. Na vine sú bezpochyby prevažne veľmi negatívne recenzie. Našťastie pre štúdio STX tvoril rozpočet iba 18 miliónov. S príchodom mája sa The Circle z tabuľky boxoffice a našich pamätí onedlho vytratí. Nezabudnite si prečítať našu recenziu.

Circle
Zdroj: impawards.com

Top päť zakončuje The Boss Baby. Najnovší animovaný hit od štúdia DreamWorks si zarobil 9 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšil už na krásnych 148,4 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Filmom číslo šesť je Kráska a Zviera s 6,4 miliónmi. V USA tvori zárobok tejto live-action adaptácie už 480,1 miliónov a je deviatym najzárobkovejším filmom v histórii. Taktiež môžeme očakávať, že už onedlho prekoná minuloročnú snímku Hľadá sa Dory.

Siedme miesto obsadil film Going in Style. Komédia s hviezdnym hereckým obsadením v podobe Morgana Freemana, Michaela Cainea a Alana Arkina si počas štvrtého víkendu zarobila 3,5 miliónov. Svoj zárobok v USA tým navýšila na 37,3 miliónov dolárov.

Vo veľkom štýle
Zdroj: cine-max.sk

Na ôsmom mieste je film Šmolkovia: Zabudnutá dedinka s 3,3 miliónmi. Animák sa nestal úspechom stal neúspechom a na domácej pôde si zarobil iba 37,7 miliónov dolárov. Ide o zlé správy pre štúdio Sony.

Deviate miesto obsadila dráma Gifted s 3,3 miliónmi. V Spojených Štátoch si film zarobil už 15,8 miliónov dolárov.

Desiatym a posledným filmom je thriller Unforgettable. Snímka si počas druhého víkendu zarobila 2,3 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšila na 8,8 miliónov dolárov.

  1. $19,389,780   The Fate of the Furious
  2. $12,018,500   How to be a Latin Lover
  3. $10,138,189   Baahubali 2: The Conclusion
  4. $9,320,000     The Circle (2017)
  5. $9,050,000     The Boss Baby
  6. $6,400,000     Beauty and the Beast (2017)
  7. $3,580,000     Going in Style (2017)
  8. $3,315,000     Smurfs: The Lost Village
  9. $3,300,000     Gifted
  10. $2,345,000     Unforgettable (2017)

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -