Dominic Toretto poletí do vesmíru o niečo neskôr, odložený bol aj film Rýchlo a zbesilo 9

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rýchlo a zbesilo 9 má nový dátum vydania

Bohužiaľ, dnes som poslom zlých správ. V predchádzajúcom článku som informoval o tom, že sa štúdiá MGM, Eon a Universal rozhodli presunúť premiéru bondovky Nie je čas zomrieť na rok 2021. Po prvom odklade sme si mali poslednú misiu Jamesa Bonda užiť 12. novembra, no nový dátum vydania padol na 2. apríl 2021.

Tento aprílový dátum však patril filmu Rýchlo a zbesilo 9, čo spôsobilo nepríjemný domino efekt. Dominic Toretto a jeho rodina tak musí opäť odložil svoj výlet do vesmíru. Deviata časť obľúbenej pretekárskej akčnej série Rýchlo a zbesilo bola totiž presunutá na 28. máj 2021, teda o dva mesiace neskôr od svojej plánovanej aprílovej premiéry.

rychlo a zbesilo 9 han
Zdroj: digitalspy.com

Jedná sa tak už o druhý odklad, keďže pôvodne sme mali film vidieť už v máji tohto roku. To značí odklad o celý jeden rok, na čo nepochybne doplatia aj filmy Rýchlo a zbesilo 10 a pokračovanie spin-off série Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw. No práve deviata časť má byť veľmi dôležitým kúskom skladačky, ktorý si pre nás pripraví veľké príbehové zvraty. Na scénu sa vráti napríklad obľúbený charakter Han, ktorý nejakým spôsobom vstal z mŕtvych, prípadne prežil svoju smrť z filmu Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda.

Ďalším bodom pozornosti bude postava herca Johna Cenu, Jakob Toretto. Už podľa mena vám môže byť jasné, že sa jedná o roky strateného brata Dominica Toretta (Vin Diesel), o ktorého existencii sme vlastne nič nevedeli. No a nakoniec tu je už (takmer) potvrdený výlet mimo planéty Zem, čo jasne naznačili scenáristi a dokonca aj niektorí herci. Posledné roky sú predsa jasným dôkazom toho, že séria Rýchlo a zbesilo nemá problém s búraním akýchkoľvek fyzikálnych zákonov.

Rýchlo a zbesilo vesmír
Zdroj: geeksofcolor.co

Filmová sezóna roku 2020

Vyššie spomínaný odklad filmu Nie je čas zomrieť úplne pochoval tohtoročnú filmovú sezónu. Nuž, v roku 2020 už pravdepodobne neuvidíme žiaden veľkofilm. Našou poslednou nádejou je Duna (18. december) od štúdia Warner Bros., ktorá si vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete svoj dátum premiéry pravdepodobne tiež neudrží.

Presunutá bola aj marvelovská Black Widow, takže sa po veľmi dlhých rokoch prvýkrát nedočkáme žiadneho Marvel Cinematic Universe filmu za celý rok. Poteší aspoň vydanie seriálu WandaVision, ktoré je naplánované na december. Kinosály sa Slovensku pre divákov síce ostali otvorené, no nemajú takmer vôbec čo premietať.

Hollywood koronavírus
Zdroj: refinery.com

Riskantné vydanie snímky Tenet je jasným dôkazom toho, že podobné hollywoodske blockbustre sa jednoducho neoplatí dávať do kín. Najlepšie je na tom disneyovská Mulan, ktorá si na streamovacej službe Disney+ zarobila pekné peniaze a v niektorých kútoch sveta, vrátane nás, sa dostala aj do kín. Bohužiaľ, rok 2020 je pre fanúšikov filmov a vlastne aj pre celú kultúru veľkým sklamaním.

Nový dátum vydania filmu Rýchlo a zbesilo 9 určite nepotešil nikoho z nás. Myslíte si, že bude čakanie na deviatu časť stáť za to? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -