Prinášame vám zoznam najinteligentnejších zloduchov zo série Rýchlo a zbesilo. Kto je absolútny génius?

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...
Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

V roku 2001 sme dostali úplne prvý film zo ságy Rýchlo a zbesilo. Ako čas plynul, tak sme dostávali nové a nové filmy z tejto série, kde vystupovali rozliční zloduchovia. No nie všetkých môžeme hádzať do jedného vreca. Preto vám prinášame zoznam všetkých zloduchov, ktorých sme zoradili od tích “jednoduchších” až po absolútnu špičku.  

Zoznam zloduchov zo série Rýchlo a zbesilo

Každý jeden film zo ságy Rýchlo a zbesilo nám ukázal nového nepriateľa, ktorý nejakým spôsobom skrížil cestu naším hrdinom. Všetci spôsobili našej “rodine” vrásky na čele, no každý iným spôsobom.

Do nášho zoznamu sme samozrejme zasadili aj spin-off Hobbs a Shaw, kde sa nám ako hlavný antagonista predstavil herec Idris Elba. Ktorý z doterajších zloduchov teda vytvoril v tomto filmovom vesmíre najväčší chaos a dostal našich hrdinov na kolená?

10. Johnny Tran

Fast furious 1
Zdroj: wowfastcurious.com

Ako prvý na zozname je Johnny Tran. Jedná sa o zloducha, ktorý sa predstavil v úplne prvom filme Rýchlo a zbesilo. Johnny nebol nijako výnimočný záporák, pretože v tej dobe sa sága točila len okolo závodov a občasných vykrádačiek kamiónov.

Jeho najsilnejšia vlastnosť, ktorá ho vlastne dostala aj do hrobu bolo, že bol príliš impulzívny. Tým, že zabil Jesseho, člena rodiny, si spečatil svoj osud. Dominic Toretto ho prenasledoval a doprial mu milosrdnú a rýchlu smrť.

9. Takashi

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: lylesmoviefiles.com

Ďalší na zozname je Takashi, člen mafie z filmu Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda. Veľmi rozmaznaný, mladý, bohatý chalan, čo si myslel, že mu patril svet, pretože za ním stála mafia. Mimo jeho nadania na driftovanie dokázal ľudí upútať jeho výzorom Justina Timberlakea.

Jeho pýche predchádzal jeho pád. Doslova. Vo finálnom závode to Takashi neustál a Sean okrem titulu DK získal aj nádhernú Neelu. Už z filmu sme teda dokázali usúdiť, že Takashi nepatrí práve k najinteligentnejším ľuďom, ktorí vo filme vystupovali.

8. Carter Verone

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: wowfastcurious.com

Keby sme mali hodnotiť stupeň brutality, Carter Verone by sa pravdepodobne nachádzal na vrchných priečkach zoznamu. Carter sa nám ukázal vo filme Rýchlo a zbesilo 2, kde sa taktiež prvý raz objavil Roman Pierce. Nič menej, Verone taktiež nepatril k špičke podsvetia.

Mimo toho, že bol teda agresívny a brutálny, nejavil žiadnu nadpriemernú inteligenciu. Veď nedokázal ani odhaliť dosadenú agentku, ktorú mal rovno pod nosom. Z toho dôvodu sa Carter nachádza na ôsmej priečke.

7. Mose Jakande

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: thewrap.com

Veľmi nevýrazný zloduch, ktorý toho ale mimo poriadneho arzenálu moc veľa nepredviedol. Vo filme Rýchlo a zbesilo 7 sa nám predstavili rovno dvaja antagonisti. Pravdaže, Jakande je neporovnateľný s Deckardom, ktorý si chytil vyššiu pozíciu. Moseho lov na Božie oko sa nevyvíjal tak, ako by chcel.

Tento terorista sa javil ako veľmi ostrieľaný v jeho profesii, no všetci vieme, ako nakoniec dopadol. Niet jeho technologických inovácií, bola by to veľmi opomenuteľná postava tejto ságy. Úprimne, kto z vás si po prečítaní mena ihneď vybavil, že o koho ide?

6. Hernan Reyes

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: medium.com

Ďalší zloduch, ktorý hýbal viac peniazmi než mozgom. Samozrejme, Hernan Reyes dokázal veľa vecí, keď mal vo svojom vačku všetky brazílske autority. Film Rýchlo a zbesilo 5 bol prelomový, kedy sme videli našu partiu úplne prvýkrát pohromade. Tento výstredný, slizký milionár síce patrí na šiestu pozíciu nášho rebríčku, no nie je to práve výnimočná osobnosť.

Mimo toho sa v piatej časti ukázal Dwanye “The Rock” Johnson, ktorý taktiež zastával dve tretiny filmu rolu zloducha. Našťastie si dal dohromady koľko je dva plus dva a ako výsledok mu vyšiel Hernan Reyes, ktorému na konci filmu doprial odvzdušnenie hlavy.

5. Brixton Lore

Hobbs a Shaw
Zdroj: fastandfurious.fandom.com

Konečne sa dostávame do lepšej polovice zoznamu. Brixton Lore zo spin-off filmu Hobbs a Shaw naozaj prejavil nový druh stratégie a rozmýšľania. Brixton sa preukázal ako dostatočne silný zloduch, ktorý dokonca prežil svoju vlastnú smrť, v ktorej má opäť prsty Deckard Shaw.

Jeho inteligenciu prevyšuje len jeho sila, ktorá je trochu technologicky vylepšená. Jeho kybernetický upgrade spôsobil, že sa musela tak odlišná dvojica ako Hobbs a Shaw spojiť a navždy sa zbaviť tohto čierneho supermana.

4. Arturo Braga

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: facebook.com

Film Rýchlo a zbesilo 4 nám skutočne ukázal zloducha, ktorý nenecháva nič na náhodu. Arturo Braga mal stratégiu, o ktorej dokonca nevedeli ani jeho vlastní muži. Svoju identitu totiž hodil na úplne obyčajného chlapa, ktorý zohral úlohu návnady.

Braga mal ťažké detstvo a to sa podpísalo na jeho budúcom živote. Vlastní drogový kartel a bol tak trochu zodpovedný za údajnú smrť Letty. Bragu sme mali možnosť vidieť ešte v šiestej časti, keď ho vo väzení navštívil Brian. Bola to však jeho osudová návšteva.

3. Deckard Shaw

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: goliath.com

Tak konečne sme sa dostali k toľko spomínanému Deckardovi. Je to starší brat Owena, ktorý potrápil našich hrdinov v šiestej časti. Práve to bol dôvod, prečo Deckard strpčoval životy našich hrdinov vo filme Rýchlo a zbesilo 7. Keď mu zmrzačili brata, pomstil sa dvojnásobne. Po smrti Hana (ktorý stále žije) sa Dominic spolu s jeho rodinou ocitli v ozajstnom nebezpečí.

Deckard sa javil ako skutočne nadpriemerne inteligentný a k tomu ešte extrémne nebezpečný bývalý vojak špeciálnej jednotky. Našťastie si to spolu “vydiskutovali” a Deckard teraz kope za dobrý tím.

2. Owen Shaw

fast furious 6
Zdroj: lrmonline.com

Zatiaľ čo jeho starší brat bol nebezpečnejší v boji, Owen z filmu Rýchlo a zbesilo 6 mal úplne iné vlastnosti. Strašidelné na ňom bolo to, že bol vždy dva kroky pred ostatnými, takže ho bolo ťažké zastaviť. Vždy sa dokázal vymotať z prekérnej situácie, čo dostalo nášho Owena na druhú pozíciu v rebríčku.

Nanešťastie aj jemu dýchala zubatá na krk. Keď ho vyhodili z idúceho lietadla na pristávaciu dráhu, ostal zmrzačený a to prilákalo veľkého brata. Napokon ale rovnako ako jeho brat našiel uplatnenie v tíme dobrých a spolu s Deckardom sa postavili proti nášmu zloduchovi z prvého mesta na zozname.

1. Cipher

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: empireonline.com

Absolútnym géniusom sa stáva Cipher. Záporačka z filmu Rýchlo a zbesilo 8 sa nám predstavila veľmi nevinne. Kto by povedal, že to ona ťahala za všetky šnúrky? Vo filme vysvitlo, že jej moc siahala až k Bragovi a spolupracovala aj s Deckardom a Owenom. Ona bola absolútne zlo, ktoré dohnalo aj samotného Dominica k slzám.

Boj ale ešte nie je vyhratý. Keď Cipher neuspela pri Domovi, musela zájsť za jeho mladším bratom Jakobom. Zdá sa, že si Cipher vyhľadáva len spojencov, ktorí majú súrodencov. Čo chystá tentokrát ešte nevieme, no sme si istí, že v deviatej časti rozpúta peklo.

Toto bol náš zoznam všetkých zloduchov, ktorí sa objavili v ságe Rýchlo a zbesilo. My sa teraz len nevieme dočkať na ôsme pokračovanie, ktoré k nám do kín dorazí už 21. mája!

Tešíte sa na film Rýchlo a zbesilo 9? Máte radi túto ságu? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Svetový šampionát v League of Legends začína už dnes. Bez Slovákov, no s dvomi Čechmi

Svetový šampionát v League of Legends Už dnes sa v Šanghaji začína najsledovanejšia e-športová udalosť tohto roka. Svetový šampionát v League of Legends sa ako jediný turnaj...

The Boys dostanú nový seriál o sexuchtivých superhrdinoch na vysokej škole

The Boys spin-off z vysokej Seriál The Boys dostane vlastný spin-off. Nie je sa čomu čudovať, keďže séria od Amazonu svojou popularitou preráža strop a...

Gunnov The Suicide Squad dostáva spin-off s Johnom Cenom. Seriál Peacemaker uvidíme na HBO Max

Očakávaná DC komiksovka The Suicide Squad dostáva vlastný spin-off seriál, ktorý sa pre HBO stáva vysokou prioritou. Novinka nesie názov Peacemaker a tešiť sa...

Pripravte sa. Čaká nás rozšírená edícia soundtrack albumu k filmu Interstellar od Hansa Zimmera

Nový Interstellar soundtrack Nahrávacia spoločnosť WaterTower Music vydá nový soundtrack album k filmu Interstellar (2014) od režiséra Christophera Nolana. Hudbu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer,...