Ďalší dánsky masterpiece? Mads Mikkelsen je v novom traileri drámy Rytieri spravodlivosti plný nenávisti

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dánske drámy nám už niekoľko rokov dokazujú, že ich kvalita je neprekonateľná. Do tejto istej kategórie sa bez pochyby zaradila aj stále čerstvá filmová dráma Rytieri spravodlivosti, ktorej trailer ponúka prvky solidarity a zmyslu života v spojení s náhodnosťami vesmíru.

Film debutoval v Dánsku ešte minulý rok v novembri. Aj preto existuje malá šanca, že si o túto kvalitnú snímku od režiséra Andersa Thomasa Jensena (Mäsiari) už narazil na rôznych slovenských platformách streamujúcich filmy.

V hlavnej úlohe sa predstavil charizmatický Mads Mikkelsen (Doctor Strange, Chľast) ako Markus Hansen. Otec a manžel hľadajúci spravodlivosť za činy, ktoré zasiahli jeho rodinu.

Trailer na drámu Rytieri spravodlivosti:

Najnovší trailer sa zameriava na Markusa, ktorého zasiahla obrovská tragédia v podobe smrti milovanej manželky. Aj preto je ako vojak donútený situáciou odísť zo služby a prioritou sa stáva jeho dospievajúca dcéra Mathilde.

Dej začne naberať na obrátkach v momente, keď muž menom Otto, v podaní herca Nikolaja Lie Kassa (Dieťa číslo 44), povie Markusovi zdrvujúcu správu. Smrť jeho manželky a jej matky vo vlaku nebola len obyčajná náhoda. Ako sa začnú hromadiť stopy, Markusovi je jasné, že mohlo ísť o predom pripravený atentát.

Rytieri spravodlivosti trailer
Zdroj: hollywoodinsider.com

Ďalšia spolupráca medzi režisérom a Mikkelsenom

Režisér a scenárista filmu Anders Thomas Jensen už v minulosti spolupracoval s Mikkelsenom. Stalo sa tak pri dráme O kuratách a ľuďoch (2015), v ktorej sa okrem vyššie spomenutých umelcov predstavil aj Nikolaj Lie Kass.

Pre fanúšikov tejto podivnej a temne humornej drámy bude film Rytieri spravodlivosti určite potešením, pretože sa opäť venuje dokonale prepletenej sieti pocitov, ktoré boli cítiť aj v predchádzajúcej spolupráci tohto kreatívneho tria. Pripraviť sa môžeš na prepracované a logicky usporiadané momenty temného humoru, ktorý ide ruka v ruke s vážnym príbehom bez toho, aby došlo k akémukoľvek vykoľajeniu.

To znamená ďalší skvelý filmový zážitok s Mikkelsenom, ktorý sa okrem iného minulý rok predviedol v cudzojazyčnej dráme Chľast od režiséra Thomasa Winterberga (Hon). Tá zožala po kritickej stránke obrovský úspech a herec si svojim vystúpením vyslúžil na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes ocenenie v kategórii najlepší herec. 55-ročný Dán to s drámami jednoducho vie a či si už nájdeš čas aj na jeho nový film Rytieri Spravodlivosti už ostáva na tebe.

Rytieri Spravodlivosti trailer
Zdroj: collider.com

Páčil sa ti nový trailer k dánskej dráme Rytieri Spravodlivosti? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -