TOP 5 dôvodov, prečo musíte vidieť hudobný dokument TEMPOS

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Tempos

V slovenských kinách sa aktuálne premieta nový dokumentárny film Tempos. Ten mapuje 30 rokov v rape legendárneho Patrika „Rytmusa“ Vrbovského. Ide o veľkú udalosť. Ako nám v rozhovore povedal samotný Rytmus, účelom bolo natočiť najlepší hudobný dokument, aký tu kedy bol. Či sa im to podarilo, to už musíte zistiť sami. K tomu vám však pridáme 5 ďalších dôvodov, prečo Tempos nezmeškať v kinách.

Nie je len pre fanúšikov Rytmusa a rapu

Keď pred desiatkami rokov začal na Slovensko prichádzať trend širokých nohavíc, šiltoviek a amerického štýlu mladých, nikto nečakal, že sa z toho časom stane mainstream. K tomu značne pomohol aj samotný Rytmus, nie nadarmo pomenovaný aj ako „Krstný otec“.

Dokumentátny film, ktorý sa venuje jeho kariére, však nie je len pre fanúšikov jeho hudby či rapu celkovo. Tempos je, ako sme vám priblížili v recenzii, predovšetkým príbehom tŕnistej cesty mladého chalana za jeho snami. Je plný motivácie a odkazov, s ktorými sa stotožní každý človek.

Rytmus Tempos
Zdroj: © TOXPRO – MIŇO DEBNÁR

Talentovaná produkcia z ToxPro

TOXPRO je audiovizuálna produkčná spoločnosť so sídlom v Bratislave zaoberajúca sa fullservis produkciou v oblasti reklamy, filmu, TV a hudobných videoklipov. Od roku 2010 pracovali na mnohých projektoch pre veľké značky, ale aj začínajúcich nadšencov s cieľom produkovať jedinečný a kvalitný audiovizuálny obsah.

Svoje talenty verejnosti opäť potvrdili filmom Tempos, ktorý pre nich znamená jeden z doposiaľ najväčších projektov. Dokázali to skvelou režisérskou prácou, ktorú môžete aktuálne vidieť na striebornom plátne.

Nikdy nezverejnené archívne zábery

Tempos si užije každý fanúšik Rytmusa. Okrem rozhovorov s veľkými osobnostami slovenskej a českej scény a osobnými momentmi so samotným Patrikom je potrúsený archívnymi zábermi, ktoré doteraz nikdy neboli zverejnené.

Rytmus sa pri produkcii filmu pýtal všemožných ľudí na zábery z jeho mladosti. Istou náhodou natrafil napríklad aj na „rozhovor“, ktorý s ním spravil jeho vtedajší kamarát na vojenskej službe. Tam ako čerstvý dospelák sebavedomo hovorí, že to dokáže a prerazí s novým štýlom na slovenskej scéne.

Okrem toho vo filme uvidíte množstvo záberov spoza opony a spoznáte lepšie samotného Rytmusa aj hudobnú scénu.

Spravil by za tých 30 rokov niečo inak?

Ako môžete počuť v ukážke nižšie, Rytmus sa sám seba pýta, či by za tých 30 rokov v rape mohol spraviť niečo inak. Skutočnú odpoveď sa však budete musieť dozvedieť až v kine. A verte nám, stojí za to.

Nadupaný trailer

Dokument Tempos o Rytmusovej inšpiratívnej kariére si môžete v slovenských kinách pozrieť vďaka Red Bullu a distribučnej spoločnosti Continental Film.

Zdroj: continental-film.sk, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -