OFF

Rytmus vydal titulnú skladbu k hudobnému dokumentu TEMPOS s názvom “Nezastavitelný”

30 rokov v rape. Týmito slovami je najlepšie vystihnutá podstata nového hudobného dokumentu Tempos, ktorý sa práve premieta v slovenských kinách. Film zachytáva príbeh Patrika “Rytmusa” Vrbovského, ktorý je krstným otcom slovenského rapu. Možno si pamätáte na jeho prvý celovečerný film RYTMUS sídliskový sen, ktorý vyrozprával Rytmusov príbeh prostredníctvom rodiny a osobného života.

Tempos nie je pokračovaním, ide o úplne rozdielny projekt, o ktorý sa postaral Red Bull v spolupráci s produkčnou spoločnosťou TOXPRO, ktorá dokument natočila. Zachytáva celkový zrod slovenskej hip-hopovej a rapovej scény, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je práve Rytmus.

Zdroj: Andrej Cvik (rewind.sk)

Ako nám Patrik v rozhovore sám prezradil, ide o jeho  “najhiphopovejší a najsilnejší projekt, aký mohol urobiť.” Zachytáva 30 rokov jeho tŕnistej hudobnej kariéry, počas ktorej musel preskočil všetky polená, ktoré mu boli kladené pod nohy. Aj napriek tomu nie sú cieľovou kategóriou dokumentu iba jeho fanúšikovia, pretože film je mienený pre oveľa širšie publikum. Užijú si ho aj fanúšikovia ako slovenského, tak aj svetového hip-hopu a rapu či milovníci slovenskej kultúry.

Okrem toho je Tempos neuveriteľne motivačným filmom, takže stačí, ak vám v živote chýba motivácia. Zobrazuje predsa príbeh o tom, ako sa mladý chalan s vášňou a láskou k hudbe prebojoval až na samotný vrchol.

Rytmus – Nezastavitelný

Na konci dokumentu počas záverečných titulkov na vás dokonca čaká aj prekvapenie v podobe novej skladby, ktorá figuruje ako titulná skladba k filmu. Doteraz si túto skladbu mohli užiť len diváci filmu v kinosálach, no teraz sa konečne dostala aj na svetlo sveta. Titulná skladba nesie názov “Rytmus – Nezastavitelný” a ako už samotný názov napovedá, ide o naozaj motivačný text.

V rovnakom duchu sa nesie aj celý film. Pieseň prichádza spolu s videoklipom, o ktorý sa taktiež postarala spoločnosť TOXPRO. Vo videoklipe sa okrem iného nachádzajú aj archívne zábery, ktoré boli použité výhradne v tomto filme a aj o nich sa Patrik rozrozprával v našom rozhovore, ktorý nájdete po kliknutí na priložený odkaz nižšie.

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  OFF

  TOP 5 tipov, ako sa vyrovnať s prvými zombíkmi v meste Wuhan a čo robiť keď prídu na Slovensko

  OFF

  Recept na strúhaný tvarohový koláč - Doprajte si sladkú odmenu

  OFF

  12 zaujímavostí o zvieratách, ktoré ste určite nevedeli

  OFF

  Pozrite si univerzitný propagačný fanfilm na motívy Avengers: Endgame a Captain Marvel

  Pridaj komentár