Dokumentárny road movie S tebou ma baví Slovensko, ktorý predstavuje krásu našej krajiny, obdržal famózne ocenenie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

O novej ére slovenských filmov, ktoré pomáhajú rozvíjať našu domácu kinematografiu, sme sa rozpísali už mnohokrát. Nielen nás totižto veľmi teší, že naši filmári natáčajú čím ďalej tým viac kvalitných snímok, ktoré nám poväčšine predstavia príbeh priamo z domáceho prostredia. Výnimkou nie je ani dokumentárny film, ktorý už dávnejšie vyšiel na DVD/ Blu-ray. Ten nám navyše s príbehom týkajúcim sa Íra Toma a Slovenky Gabiky našu domovinu predstavuje tak, ako sme ju ešte nikdy nemali možnosť vidieť. Krásou Slovenska dokázal zaujať nielen tu prítomných divákov, ale aj ľudí na zahraničných filmových festivaloch!

Zdroj: rtvs.sk

Film S tebou ma baví Slovensko zabodoval

Tento road movie predstavuje Slovensko v plnej kráse. Zahraniční diváci majú možnosť nahliadnuť do krajiny, ktorá na maličkom území dokázala skoncentrovať obrovské množstvo cenných kultúrnych pamiatok a prírodného bohatstva. To zahŕňa aj jej najväčší klenot – ľudí zo všetkých jej kútov. Film ponúka aktuálny pohľad na Slovensko ako na atraktívnu krajinu s množstvom šikovných a kreatívnych ľudí. Vďaka tomuto dokumentu môžete Slovensko precestovať krížom-krážom, čím opäť o niečo lepšie spoznáte rozmanitosť našej domoviny. Tento aspekt sa veľmi zapáčil aj divákom na prestížnom filmovom festivale, z ktorého si film odniesol ocenenie.

Dokumentárny road movie S tebou ma baví Slovensko filmárov Pavla Barabáša a Róberta Švédu zaznamenal famózny úspech. Na medzinárodnom festivale Baku International Tourism Film Festival zabodoval v silnej celosvetovej konkurencii a domov si odniesol bronzové ocenenie v kategórii Televízna reportáž (TV Reports).

Zdroj: rtvs.sk

Napriek tomu, že azerbajdžanský BITFF patrí medzi najmladšie prírastky medzi celosvetové filmové festivaly, za štyri roky existencie sa dokázal zaradiť medzi uznávané a rešpektované festivaly so špecifickou tematikou. Po premiére len z roku 2013 tak táto prestížna udalosť rozdáva jedny z najuznávanejších ocenení pre tento druh filmov. Úspech slovenského dokumentu na festivale je tak mimoriadnym ocenení nielen práce skvelých filmárov, ale i celého Slovenska.

Zdroj: magicbox.sk

DVD s dokumentom S tebou ma baví Slovensko je momentálne v ponuke spoločnosti Magic Box Slovakia. Ide o vhodný darček nielen pre Slovákov, ktorí svoju krajinu milujú, ale aj ich priateľov v zahraničí.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -