Čarodejnica a Vianoce? Prečo sa rozhodli tvorcovia Sabriny urobiť vianočný špeciál?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Sabrina dostala vianočný špeciál!

Populárny remake seriálového hitu o čarodejnici Sabrine musel s poslednou epizódou prekvapiť asi každého. Tvorcovia z nej totiž urobili špeciálny vianočný diel. Ako už ale asi viete, našťastie nešlo o žiaden vtipný a veselý príbeh. Čarodejnica namiesto toho oslavovala slnovrat, ktorý sa v jej svete traduje ako najtemnejší deň roka. Producenti teda nesklamali a ich sviatočný diel určite zaujal každého fanúšika. Čo ich k tomu ale priviedlo?

Tí tvrdia, že pôvodne vôbec nič takéto robiť nechceli. Scenáristi sa však vraj raz začali rozprávať o tom, ako moc si zamilovali niektoré vianočne-ladené horory. Sabrinu teda chceli dostať k týmto legendám a tak sa rozhodli, že urobia špeciál so slnovratom. Medzi najväčšie inšpirácie vraj patrili filmy Black Christmas, Gremlins a Tales from the Crypt. Samozrejme medzi veľké inšpirácie patril aj film The Shining, z ktorého prevzali dizajn červených titulných kariet.

čarodejnica sabrina
Zdroj: imdb.com

Nový seriál zožal na Netflixe veľký úspech. Aj preto nám jeden z tvorcov ešte prezradil, na čo by sme sa mali tešiť v jeho druhej časti.

„Zatiaľ čo v prvej časti sme mohli vidieť Sabrinu ako sa furt drží sveta smrteľníkov, v druhej časti ju uvidíme ako sa naplno oddáva čarodejníckemu svetu.“

Vianoce sú samozrejme v Archie komiksoch, na ktorých je seriál založený, vždy veľkou vecou. Určite sme teda radi, že tak ako Riverdale, ani Sabrina sa tejto tradícii nevyhla. Či sa dočkáme ešte niekedy ďalšieho špeciálu netušíme, no bolo by naozaj skvelé, keby nová epizóda započala ďalšiu seriálovú tradíciu.

Videli ste sviatočnú epizódu Sabriny? Ako by ste ju zhodnotili? Chceli by ste vidieť ďalšie špeciály ako bol tento? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: vulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -