Preceňovaná prsnatá sexbomba či skutočná herečka? Ako by sme definovali Salmu Hayek?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Salma Hayek je jednou z najpopulárnejších herečiek. Videli sme ju v mnohých filmoch, no nikto nevie povedať, či skutočne predviedla skvelé výkony alebo sa na ňu len dobre pozerá. Pri herečkách, ktorých vzhľad je naozaj impozantný, je to veľmi ťažké povedať. Napríklad známa herečka Jessica Alba nikdy neoplývala veľkým talentom, napriek tomu má za sebou skvelú kariéru. Salma Hayek má už 56 rokov, napriek tomu si v súčasnosti zahrala s Channingom Tatumom vo filme Magic Mike: Posledný tanec. Je teda nad slnko jasné, že sa nebojí predvádzať svoje telo aj v strednom veku. Otázkou však zostáva, či niekedy divákom ponúkla aj niečo iné.

Salma Hayek vo filmoch

Salma Hayek
Zdroj: people.com

Môžeme povedať, že do sveta Hollywoodskych filmov ju dostal režisér Robert Rodriguez svojím kultovým filmom Desperado. V ňom si herečka zahrala s Antoniom Banderasom, s ktorým mala aj celkom odvážnu sexuálnu scénu. Najlepším kamarátom Roberta Rodrigueza je kultový režisér Quentin Tarantino. Ten obsadil Salmu Hayek do svojho filmu Od súmraku do úsvitu. Film ako taký nebol práve najlepší, no všetci si pamätajú Salmu Hayek ako tanečnicu v plavkách a s hadom okolo krku.

Od súmraku do úsvitu
Zdroj: slashfilm.com

Po týchto skúsenostiach Salma presedlala na komédie alebo skôr braky. Za zmienku stojí westernová komédia Wild Wild West, v ktorej si zahrala s Willom Smithom. Film však v kinách kvôli maximálne hlúpemu príbehu totálne prepadol. Obom hereckým hviezdam tak hrozil krach ich kariéry, napokon sa z toho však ako Smith tak Salma Hayek dostali.

Najkvalitnejší film so Salmou Hayek

Salma Hayek
Zdroj: imdb.com

Salma Hayek nebola herečkou veľkým úloh, no v tomto prípade dostala obrovskú šancu. Ako populárna hviezda získala rolu slávnej a kontroverznej mexickej maliarky Fridy Kahlo. V tomto filme sme už Salmu nevideli ako nejakú sexbombu, ale ako skutočne kvalitnú a charakternú herečku. Tvorcovia filmu získali 6 nominácií na Oscara, z ktorých dve premenili na zisk zlatej sošky. Akademici ocenili aj snahu mexickej herečky, jedna z nominácií totiž patrila aj Salme Hayek. Po tomto úspechu v dramatických filmoch sa však Salma opäť vydala iným smerom a to ku komédiám.

Brakové filmy a komédia s Penélope Cruz

Sexi pistols
Zdroj: sites.google.com

Od úspechu s Fridou má Salma Hayek na konte množstvo filmov, väčšinu z nich však zrejme ani nepoznáte. Istú dávku komerčnej slávy jej však priniesla komédia s herečkou Penélope Cruz, s ktorou si ju často mýlili. Na rozdiel od Salmy Hayek je však Penélope viac charakterná herečka, ktorej sa podarilo získať Oscara za film Vicky, Christina, Barcelona. Takisto Penélope nemá problém s nahotou vo filmoch, čo divákom už viackrát predviedla.

Vo filme Sexi pištoľníčky si obe herečky zahrali amatérske zlodejky, ktoré sa živia vykrádaním bánk. Nie však preto, že by chceli, ale preto, že skrátka musia, kvôli zlodejom a vrahom, ktorí ich k tomu svojím spôsobom donútili. Tvorcom zrejme šlo o nejakú parafrázu na westernového Robina Hooda, čo sa im ale nepodarilo. Komédia s rozpočtom 35 miliónov dolárov dokázala zarobiť len 18 miliónov a tým pádom v kinách prepadla.

Dospeláci s Adamom Sandlerom

Dospeláci
Zdroj: ew.com

Po fiasku s Penélope Cruz sa Salme naďalej nedarilo a filmy, v ktorých hrala, takmer vždy v kinách prepadli. Svojím spôsobom ju zachránil slávny komik Adam Sandler. Ten ju obsadil do úlohy svojej manželky v komédii Dospeláci. Tá mala aj vďaka účasti komikov ako sú Chris Rock či Kevin James veľký úspech. V kinách film zarobil viac štvrť miliardy dolárov (271 miliónov) a zabezpečil si aj pokračovanie, ktoré zarobilo takmer to isté (247 miliónov).

Salma Hayek sa tak po čase vrátila medzi populárne hviezdy a tak nasledoval triler s prvkami čiernej komédie Divosi režiséra Olivera Stonea. V tomto filme si Salma zahrala mafiánsku šéfku a táto rola jej celkom sadla. Opäť samozrejme využila svoj výzor na to, aby dokázala vo filme čo najviac vyniknúť. Okrem nej si v tomto úspešnom trileri zahrali aj Aaron Taylor-Johnson, John Travolta či Blake Lively.

Salma Hayek v súčasnosti

Magic Mike: Posledný tanec
Zdroj: people.com

Je nad slnko jasné, že sa Salma Hayek dostala do filmového biznisu vďaka skvelému vzhľadu. Nič to však nemení na tom, že je v tomto odvetví už desiatky rokov. Ako v podstate každá herečka si zahrala v úspešných, ale aj menej úspešných či dokonca brakových filmoch. Určite to však nemusí ľutovať, pretože na jej konte svieti krásna suma 200 miliónov dolárov. Čo ju však môže mrzieť sú 3 nominácie na Zlatú Malinu za vôbec najhoršiu herečku. Je však len na vás, ako vy beriete túto slávnu mexickú hviezdu, ktorá má aj dnes úžasne telo, ktorým privádza mužských divákov do šialenstva.

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. precenovana prsnata pani, ktora si tie prsia dala spravit na stare kolena z mletych PET flias. Selma Hajek.

    nejak to tu upada clankovo, nie len diskusia zdochla.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -