Herec Sam Neill sa vyjadril k filmu Jurský svet 3 a nešetrí chválou. Dočkáme sa konečne kvalitnej časti?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Sam Neill a Jurský svet 3

Herec Sam Neill je v pôvodnom Jurskom parku v roli paleontológa Alana Granta rovnako ikonický, ako jeho dinosaurí kolegovia. Preto niet divu, že sa jeho postava vráti vo filme Jurský Svet 3. A nie je jedinou paleontologickou vykopávkou pôvodných filmov, ktorá sa v treťom pokračovaní objaví. Tešiť sa môžeme aj na Lauru Dern a Jeffa Goldbluma. Dinosauria rodina sa dala opäť dokopy, aby mohla znovu v panickom strachu utekať pred nenásytnými čeľusťami.

Spojením hereckého ansámbelu pôvodných a nových filmov vytvorili tvorcovia veľké očakávania. Navyše predošlý diel Jurský svet: Zánik ríše otvoril pre trojku obrovské možnosti. Dinosaury boli vypustené do sveta  a ľudia sa s nimi musia naučiť koexistovať. Šialený nápad, ktorý môže dopadnúť veľmi zle. Avšak herec Sam Neill je z nového filmu nadšený a vyjadril sa k nemu na svojom Twitteri.

Tu si môžete prečítať preklad:

„Držte si klobúky! Ja svoj dostanem tento týždeň naspäť a budem opäť čeliť dinosaurom, v zatiaľ najlepšom filme. Som nadšený a vydesený, tie potvory vás bez mihnutia oka zožerú!“

Jurský svet 3 ďalšia pôvodná postava
Zdroj: insider.com

Viac praktických efektov

To je odvážne tvrdenie, vzhľadom na to, že prvý Jurský park je jedna z najväčších klasík kinematografie. Avšak vyzerá to tak, že aj samotní tvorcovia sú pri natáčaní tretieho filmu veľmi ambiciózni. Režisér Colin Trevorrow sa rozhodol použiť oveľa viac praktických efektov, narozdiel od prvého Jurského sveta. Z toho sa samozrejme veľmi tešíme. Trevorrow sa k tomu vyjadril nasledovne:

„S každým ďalším Jurským svetom používame stále viac a viac praktických efektov. Pre najnovší film sme vyrobili viac robotických dinosaurov, ako v predošlých dvoch dokopy. Vec, z ktorej som skutočne nadšený je, že počas posledných mesiacov sme sa dostali do bodu, kedy je možné rozšíriť robotických dinosaurov o digitálne časti bez rozoznania. Donedávna sme to tak ešte nerobili. Je to pre mňa veľmi vzrušujúce.“

Tretie pokračovanie je oficiálne pomenované Jurský svet: Nadvláda. Film zakončí trilógiu, ktorú začal prvý diel v roku 2015. Jurský svet 3 spestrí Sam Neill spolu s ostatnými hviezdami pôvodnej a novej trilógie. To robí tento diel špeciálnym. Premiéra je naplánovaná na 10. jún 2021. Dúfame, že nepriaznivé podmienky natáčanie nijako neovplyvnia a budúce leto sa bude ozývať v kinách po celom svete rev Tyrannosaura rexa.

Tešíte sa na Jurský svet 3? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -