S pravdou von: Naozaj má nový Samsung Galaxy Fold problémy už po prvých dňoch?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vývoj technológií neustále napreduje šialeným tempom. Nie je to ešte tak dávno, kedy sa na trhu začali objavovať prvé mobilné telefóny s dotykovým displejom. Len po pár rokoch sme sa pritom dostali do bodu, kedy vo vreckách nosíme prenosné počítače. Dnešné vlajkové lode spoločností ako Apple, Huawei, Xiaomi atď. sú výkonnejšie ako niekoľko-ročné notebooky. Najväčší krok vpred za posledné obdobie pritom mal priniesť Samung Galaxy Fold, no po prvých dňoch vyzerá, že to skôr bol skok vzad. Kde je pravda?

samsung galaxy fold
Zdroj: t3.com

Samsung Galaxy Fold – Kde je chyba?

Unikátny mobil je jedným z najviac pokročilých kúskov spotrebnej technológie na trhu. Už len ten nápad – skladací telefón – znie futuristicky. Samozrejme, vtipnejší ľudia srandujú o tom, že skladacie telefóny tu boli už dávno. Nech už ste však ochotný za niečo takéto vysoliť 2000€ alebo nie, treba uznať, že ide len o prvú generáciu, ktorá je začiatkom niečoho nového.

Všetkých teda šokovalo a mnohých opäť rozosmialo, keď sa na internete začali objavovať správy o tom, že nové zariadenie prestáva fungovať už po prvom dni používania. Problémom bol samotný displej, ktorý sa znenazdania začal vypínať a zvláštne blikať. Čo bolo však skutočnou príčinou?

Známi tvorcovia z YouTube boli prví, kto vec uviedol na pravú mieru. Chyba totiž podľa všetkého neleží v samotnom zariadení, ale v jeho používateľoch. Problém spočíva v tom, že Samsung Galaxy Fold má po vybalení na displeji fóliu. Ako je každý zvyknutý, prvá vec, čo ľudia spravili, je, že túto fóliu strhli. A práve v tom je zádrhel.

Ako rýchlo zverejnila spoločnosť Samsung vo svojom prehlásení, táto fólia nie je určená na ochranu zariadenia v krabici, ale na displeji má ostať navždy. Jej odstránenie je podľa všetkého dôvodom, prečo sa obrazovky začali tak rýchlo kaziť. Samozrejme, popri tom tu bolo aj zopár kúskov, na ktorých fólia ostala, no aj tak prestali fungovať. Pri nich je celkom možné, že šlo o reálnu vadu, ktorú nezavinili používatelia.

Chyba je teda v samotnej spoločnosti, ktorá o tejto fólii nedostatočne informovala, no taktiež aj v používateľoch, ktorí neboli opatrní. O jej dôležitosti je totižto napísané priamo v manuále aj na krabici zariadenia.

samsung
Zdroj: androidcentral.com

Čo na túto situáciu vravíte? Stojíte si za tým, že pri prvej generácii sú chyby povolené, alebo by sa to pri mobile, ktorý stojí 2000€, stať nemalo? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: techbyte.sk, sector.sk, fony.sk, mkbhd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -