AKTUÁLNE: Toto je nadupaný Samsung Galaxy Note 20 Ultra s nekompromisným hardvérom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra a Note 20

Akcia Galaxy Unpacked August 2020 nám práve odhalila najnovší smartfón z dielne juhokórejského giganta. Ide o naozaj prémiový kúsok a skromnejší, no pre väčšinu ľudí rozumnejší model. Toto je Samsung Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Note 20.

Technické špecifikácie

Najlepší smartfón, ktorý kedy táto spoločnosť vyrobila, poháňa už dobre známy čipset Qualcomm Snapdragon 865 Plus (v USA). V Európe a zvyšku sveta to bude opäť Exynos z vlastnej výroby Samsungu.

samsung galaxy note 20 ultra
Galaxy Note 20 Ultra (vľavo) a Galaxy Note 20 (vpravo); Zdroj: Samsung

Vo vnútri mobilného telefónu nájdete až 12 GB RAM pri najlepšej konfigurácii. Vybrať si budete môcť medzi 128 alebo 512 GB úložiskom, ktoré sa dá navyše rozšíriť o Micro SD pamäťovú kartu. To všetko poháňa 4 500 mAh batéria.

Prednej strane smartfónu dominuje obrovský, mierne zahnutý 1440p AMOLED displej s rozlíšením 6,9 palca a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Za zmienku stojí fakt, že maximálne rozlíšenie Note 20 Ultra podporuje iba pri 60 Hz. Pri zvýšenej obnovovacej frekvencii je jeho rozlíšenie len 1080p.

Tak ako sme si už za posledné roky pri Samsungu zvykli, aj tento raz ide o špičkový panel. Pravdepodobne teda jeden z najlepších, ak nie najlepší smartfón displej na trhu.

Fotoaparáty a cena

Na zadnej strane sa nachádzajú tri fotoaparáty. Hlavný snímač má 108 MP a clonu f/1.8, široký objektív má 12 MP a f/2.2 no a teleobjektív má 12 MP a f/3.0. Teleobjektív tentokrát ponúka až 5x optický zoom s až 50x digitálnym zoomom.

samsung fotoaparaty
Zdroj: Samsung

Galaxy Note 20 Ultra taktiež dokáže nahrávať 8K video, podobne ako jeho starší brat Galaxy S20 Ultra.

Samozrejme, Note by nebol Note bez ikonického stylusu S Pen. Ten sa presunul na ľavú stranu zariadenia a taktiež prichádza s ohromujúcimi číslami. Rýchlosť jeho odozvy bola zrýchlená z 42 ms na 9 ms, čo znamená, že pri používaní je omnoho responzívnejšie.

Cena Samsungu Galaxy Note 20 Ultra začína na 1 299 amerických dolároch. Na hardvéri je to vidieť, keďže smartfón je neprehliadnuteľne prémiový. Dizajn je hranatý, okolo displeja nie je takmer žiadne nevyužité miesto a sklo zo zadnej strany má matné spracovanie.

samsung smartfony displeje
Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Doteraz sme sa rozprávali o špičkovom Galaxy Note 20 Ultra. Ako je však na tom jeho menší braček? Musel Samsung spraviť priveľké kompromisy pri Galaxy Note 20?

Navonok vyzerá Note 20 ako menší Note 20 Ultra. Pravda je však trochu iná.

Zadná strana tela nie je vyrobená zo skla, ale z plastu. O niečo menší 6,7-palcový AMOLED displej má väčší výrez pre predný fotoaparát, väčšie okraje a nie je zahnutý. Jeho rozlíšenie sa taktiež znížilo na 1080p a obnovovacia frekvenica sa zasekla na 60 Hz.

Výkon taktiež dodáva Snapdragon 865 Plus, no len 8 GB RAM v kombinácii so 128 GB úložiskom. Narozdiel do Note 20 Ultra však nemá možnosť Micro SD pamäťovej karty. Trpí aj batéria, ktorej kapacita sa znižuje na 4 300 mAh a pero S Pen, ktorého obnovovacia frekvencia je (stále rýchlych) 26 milisekúnd.

Hlavný fotoaparát má 12 MP, širokouhlý taktiež 12 MP a teleobjektív až 64 MP. Teleobjektív však nefunguje na systéme periskopu, ale ide o klasický snímač, ktorý sa zastaví na 30x digitálnom zoome.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Zdroj: xda-developers.com

Samsung Galaxy Note 20 Ultra je to najlepšie, čo spoločnosť aktuálne dokáže ponúknuť. Galaxy Note 20 je to isté, akurát menšie a s mnohými frustrujúcimi obmedzeniami. Cenovka sa však až tak veľmi neznižuje, keďže si zaň zaplatíte celkom prestrelených 999 amerických dolárov.

Čo na nové prémiové Samsung smartfóny vravíte? Je ich výbava dostatočná vzhľadom na ich cenu? Vaše názory a prvé pocity nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: Samsung, MKBHD

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -