Predstavujem vám Samsung Galaxy Ring. Prichádza nová éra (+ FOTO)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Samsung Galaxy Ring prichádza: Toto všetko o ňom vieme

Aktualizované 26. 2. 2024: Samsung na konferencii MWC 2024 v Barcelone poodhalil svoj smart prsteň Galaxy Ring. Dostupný bude minimálne v troch farebných prevedeniach (strieborná, čierna a zlatá) a vo veľkostiach od S do XL.

Samsung Galaxy Ring bude vybavený celým radom pokročilých senzorov, ktoré budú na základe dostupných údajov o srdci, dýchaní a pohybe kalkulovať „skóre vitality“. Na základe toho vám aplikácia dokáže odporučiť kroky, ktoré treba učiniť pre zlepšenie vitality.

Aktualizované 13. 2. 2024: David Phelan z magazínu Forbes publikoval svoje prvé dojmy po tom, ako mal možnosť si vyskúšať skorú verziu Samsung Galaxy Ring. Ako ho varoval Dr Hon Pak, šéf tímu pre digitálne zdravie juhokórejskej spoločnosti a ako upozorňuje aj nás, čitateľov, všetko sa ešte môže zmeniť. Šlo tak o skoré prototypy.

Phelan uvádza, že mu ukázali rôzne farebné prevedenia, vrátane zlatej farby a rôznych tmavých odtieňov. Prsteň je údajne vyrobený z titánu a hmotnosťou sa približoval Oura Ringu, ktorý váži zhruba 4 gramy.

Redaktor z Forbes taktiež poznamenal, že sa mu páčil dizajn samotného smart prsteňa. Na vonkajšej strane je plocha prsteňa jemne zakrivená smerom dovnútra a hrany jemne vytŕčajú, čo opisoval v pozitívnom svetle.

Okrem prvých pocitov z dizajnu Phelan dokázal od Samsungu vytiahnuť aj približnú informáciu o dátume vydania Samsung Galaxy Ring. Dr Pak mu údajne povedal, že pravdepodobná je druhá polovica roku 2024, čo je v súlade s doterajšími dohadmi. Je možné, že firma tak chce stihnúť tohtoročnú predvianočnú sezónu. O cene sme bližšie informácie nedostali.

Pôvodný článok

Samsung nás na evente Galaxy Unpacked 2024 potešil novým modelovým radom vrcholových smartfónov. Generácia Galaxy S24 disponuje evolučnými vylepšeniami hardvéru a dizajnu, ako aj nové AI funkcie zabudované priamo do softvéru. Okrem toho nás však juhokórejský gigant začal pripravovať na predstavenie úplne nového druhu smart produktu, ktorý zahanbí aj inteligentné hodinky. Konečne sme dostali prvý pohľad na prsteň Samsung Galaxy Ring, pričom toto vieme o jeho dátume vydania a cene.

O vlastnom smart prsteni od Samsungu počúvame už dlhé mesiace. Šum dohadov a odhadov začal narastať po tom, čo začiatkom roku 2023 zverejnili patent na Galaxy Ring. Ľudí nenadchol kvôli tomu, že by šlo o futuristický nápad, ktorý ešte nikto nezrealizoval. Nadšenie však začal vzbudzovať fakt, že ešte žiadna takto veľká a vplyvná firma sa o niečo podobné nepokúsila.

samsung prsten
Zdroj: Samsung

Aktuálne dominuje Oura, čím ju chce Samsung tromfnúť?

Aktuálne vo sfére smart prsteňov dominuje spoločnosť Oura, ktorá mala v roku 2021 až 52 % podiel na trhu (Research Industry Network). Ich Oura Ring 3 s cenovkou zhruba 300 eur zaujal používateľov vďaka pokročilým funkciám a jednoduchým prepojením s aplikáciou vo smartfónoch, ako aj možnosti sledovať spánok.

Aj práve kvôli tomu sa spotrebitelia nevedia dočkať smart prsteňa od Samsungu. Vďaka obrovskému kapitálu a už existujúcemu zázemiu v softvéri v podobe Samsung Health môže firma ponúknuť pohodlné a jednoduché používateľské prostredie a možno ešte komplexnejšie funkcie ako konkurenčná Oura.

Prvý pohľad na Samsung Galaxy Ring

Podľa patentu je Samsung Galaxy Ring „určený pokryť kategórie nositeľných smart zariadení v prevedení smart prsteňa pre sledovanie, meranie, monitorovanie a nahrávanie zdravotných, fitnes a spánkových údajov.“ Samozrejme, nebude disponovať žiadnym displejom, respektíve ovládacími prvkami natoľko komplexnými, aby umožnil napríklad odpisovanie na správy a čítanie notifikácií. Smart hodinky teda zatiaľ nenahradí, no určite pôjde o skvelú alternatívu oproti fitnes náramkom, ktoré slúžia len na sledovanie zdravotných údajov.

prsten samsung
Zdroj: Samsung

Samsung nám teraz konečne ponúkol oficiálny pohľad na ich chystaný smart prsteň. Na konci eventu Galaxy Unpacked 2024 odhalili, alebo skôr nás navnadili, na nové zariadenie na sledovanie zdravotníckych údajov a fitnes tréningov. Žiadne bližšie údaje, ako napríklad cena či dátum vydania Samsung Galaxy Smart Ring zatiaľ z oficiálnych zdrojov nemáme.

Dátum vydania Samsung Galaxy Ring

Niektoré dohady pred pár mesiacmi tvrdili, že na Galaxy Unpacked 2024 bude spolu so smartfónmi Galaxy S24 predstavený dopodrobna aj samotný prsteň a čoby nevidieť bude spustený aj predaj. To sa nakoniec nestalo a musíme sa uspokojiť len s touto ukážkou.

Konzervatívny odhad nás posúva s dátumom vydania smart prsteňa od Samsungu až ku koncu 2024 až začiatku 2025. Informácie z portálu The Elec napovedajú, že okrem vývoja a spustenia výroby musí spoločnosť pred začiatkom predaja prejsť aj medicínskymi certifikáciami. Takéto procesy zvyčajne trvajú 10 až 12 mesiacov. Analytik Avi Greengart na svojom Threads účte zasa zverejnil informáciu, že prsteň uvidíme do konca roka 2024. Presný dátum nemáme, no bude to pravdepodobne na rozmedzí rokov 2024 a 2025.

oura ring
Takto vyzerá Oura ring; Zdroj: Oura

Greengrat taktiež hovorí, že samotný prsteň je neuveriteľne ľahký a dostupný bude až v troch prevedeniach. Nie je nám pritom jasné, či sa budú verzie líšiť len vo farbe, alebo pôjde aj o iné tvary alebo modely s rôznymi funkciami.

Cena smart prsteňa

Aby bol Samsung schopný dobyť tento nový trh, budú musieť Galaxy Ring naceniť tak, aby bol zaujímavou alternatívou oproti konkurencii a aby taktiež nebol tak drahý, že zákazníci radšej zvolia smart hodinky.

Cena smart prsteňa od Samsungu sa odhaduje niekde okolo sumy 300 eur, podobne ako vyššie spomínaný Oura Ring 3. Oura navyše vyžaduje mesačné predplatné, aby mal používateľ prístup ku všetkým funkciám. Zatiaľ nie sú známe žiadne informácie, ktoré by napovedali, že podobným smerom sa vydá aj Samsung. Bez predplatného je však možné, že Samsung si bude účtovať viac v prvotnej transakcii, pri kúpe samotnej, cena by sa tak mohla zvýšiť na zhruba 350 eur.

Čo zatiaľ vravíte na Samsung Galaxy Ring? Tešíte sa na oficiálne predstavenie aj s bližšími informáciami priamo od spoločnosti? Budete patriť medzi záujemcov o tento smart prsteň, alebo vás takýto typ produktu neláka? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -