Bezprecedentný krok Samsungu. Najväčšieho konkurenta Galaxy Ring vyzvali do boja

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najlepšia obrana je útok, dokazuje Samsung

Samsung žaluje spoločnosť Oura pred predstavením svojho smart prsteňa Galaxy Ring. Dôvodom má byť ich vlastná ochrana. Ako uvádza portál Android Central, Oura si chce udržať dominanciu na trhu so smart prsteňmi, a preto táto spoločnosť obvinila už 3 spoločnosti zo zneužívania patentov. Konkrétne sú v legálnej bitke s firmami Circular, RingConn a Ultrahuman.

Samsung očakával, že Oura bude žalovať aj ich, aby zdržala príchod smart prsteňa Galaxy Ring na trh. Juhokórejský technologický gigant ich preto predbehol a proaktívne predviedol pred súd, aby dokázali, že vlastnia všetky patenty k použitým technológiám vo svojom produkte.

Firma tvrdí, že nezneužili žiadne patenty Oura. Týmto krokom sa chcú vyhnúť potenciálnym problémom, ktoré by spôsobila žaloba zo strany Oury pred vydaním Galaxy Ringu v auguste 2024. Zároveň chce Samsung získať potvrdenie súdu o legitímnosti ich patentov, aby sa do budúcnosti vyhli ďalším legálnym sporom s dominantou spoločnosťou v segmente smart prsteňov.

Čo dokáže ich smart prsteň?

Samsung Galaxy Ring „určený pokryť kategórie nositeľných smart zariadení v prevedení smart prsteňa pre sledovanie, meranie, monitorovanie a nahrávanie zdravotných, fitnes a spánkových údajov.“ Použiteľný bude aj s inými Android telefónmi než tými od Samsungu, aj keď očakávame, že mimo ekosystému bude funkcionalita prsteňu obmedzená.

samsung galaxy ring foto
Zdroj: REWIND.sk, Samsung

Majitelia iPhonu podľa slov Hon Paka, vedúceho segmentu pre meranie zdravotných informácii v Samsungu, nebudú mať príležitosť používať Samsung Galaxy Ring.

Zariadenie bude dostupné vo viacerých farbách, vrátane čiernej, striebornej a zlatej. Ponúkne konkávny dizajn a veľmi nízku hmotnosť len 3 gramy.

Tento smart prsteň od Samsungu bude alternatíva k fitnes náramkom, ktoré slúžia len na sledovanie zdravotných údajov. Životnosť batérie prsteňa na jedno nabitie by mala byť zhruba 7 dní, bude sa však odvíjať od veľkosti samotného zariadenia. Čím väčšie prsty teda má zákazník, tým dlhšie mu vydrží Galaxy Ring na jedno nabitie.

Cena Samsung Galaxy Ring

Aby bol Samsung schopný dobyť tento nový trh, budú musieť Galaxy Ring naceniť tak, aby bol zaujímavou alternatívou oproti konkurencii a aby taktiež nebol tak drahý, že zákazníci radšej zvolia smart hodinky.

oura
Takto vyzerá Oura ring; Zdroj: Oura

Cena smart prsteňa od Samsungu sa odhaduje niekde okolo sumy 300 eur, podobne ako hlavný konkurent Oura Ring 3. Oura navyše vyžaduje mesačné predplatné, aby mal používateľ prístup ku všetkým funkciám.

Zatiaľ nie sú známe žiadne informácie, ktoré by napovedali, že podobným smerom sa vydá aj Samsung. Bez predplatného je však možné, že Samsung si bude účtovať viac v prvotnej transakcii, pri kúpe samotnej, cena by sa tak mohla zvýšiť na zhruba 350 až 400 eur.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -