Oficiálne: Predstavujeme vám Samsung Galaxy Ring. Aká je cena a kedy bude dostupný?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Predstavujeme vám Samsung Galaxy Ring

Spoločnosť Samsung ohlásila Galaxy Ring, ktorý prináša poskytovanie komplexnej starostlivosti o fyzické i duševné zdravie. Prsteň Galaxy Ring zatiaľ na Slovensku nebude dostupný. V úvodnej fáze si ho kúpia iba zákazníci v Nemecku, Anglicku a Francúzsku.

Galaxy Ring sa spolieha na technológiu senzorov Samsung ukrytých v zdanlivo obyčajnom prsteni. Zariadenia sú navrhnuté pre nepretržité sledovanie zdravotného stavu a majú nízku hmotnosť od 2,3 gramov do 3,0 gramov, v závislosti od veľkosti.

Konkávny povrch vyzerá štýlovo a zároveň zvyšuje odolnosť. Vďaka vodotesnosti 10ATM a povrchovej úprave Titanium Grade 5 je Galaxy Ring odolný a nemusíte sa oňho báť.

Batéria vydrží 7 dní a na jej dobíjanie slúži štýlová krabička pre rýchle nabíjanie. Stav nabitia indikuje zabudované LED osvetlenie.

samsung-galaxy-ring
Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy Ring bude dostupný v titánovo čiernej, titánovo striebornej a lesklej titánovo zlatej farbe. K dispozícii je aj veľkostná sada, ktorá pomôže zákazníkom vybrať správnu veľkosť prsteňa z deviatich možností.

Všetky zdravotné dáta na jednom mieste

Nazbierané dáta zo senzorov v prsteni budú k dispozícii v službe Samsung Health, ktorá nevyžaduje predplatné. Firma taktiež nekomunikovala žiadne budúce plány zaviesť predplatné za používanie služieb, ako tomu je u konkurenčných výrobcov – napríklad Oura Ring.

Galaxy Ring dokáže sledovať spánok a analyzovať jeho jednotlivé fázy. Popri skóre spánku a analýzy chrápania poskytuje nové spánkové metriky, ako je pohyb počas spánku, latencia spánku, srdcová a dychová frekvencia, pre podrobnú a presnú analýzu kvality spánku. Dostupná je aj funkcia Sledovania cyklu, vďaka ktorej môžu ženy lepšie sledovať svoj menštruačný cyklus.

Umelá inteligencia Galaxy AI počas používania prsteňa generuje správu o vašom zdravotnom stave zahŕňajúcu rôzne zdravotné ukazovatele, ako je napríklad spánkový koučing.

samsung prsten
Zdroj: Samsung

Jedno číslo pre kompletný prehľad

Pre zjednodušenú komunikáciu zdravotného stavu Samsung vymyslel Energy skóre – jednotné číslo, ktoré vyjadruje váš zdravotný stav. Na základe neho Galaxy AI navrhuje odporúčania, ako ovplyvniť svoj fyzický a psychický stav.

Energy skóre sa vypočítava na základe vyhodnotenia vášho fyzického a duševného zdravia podľa štyroch významných faktorov: spánok, aktivita, tepová frekvencia v spánku a variabilita tepovej frekvencie v spánku.

Galaxy Ring podporuje aj rozsiahlejšie každodenné sledovanie kondície a môže vás informovať o stave vášho srdca pomocou funkcie Upozornenie na srdcový tep. Prsteň tiež pomáha udržiavať aktívny životný štýl a motiváciu vďaka automatickému sledovaniu chôdze a behu pomocou funkcie Automatické rozpoznanie cvičenia. Ak teda zabudnete spustiť tréning manuálne, nič sa nedeje a prsteň ho aj tak odsleduje.

Prsteň je naplno integrovaný do ekosystému Samsung Galaxy a dokáže súbežne fungovať s hodinkami Galaxy Watch. Zaujímavosťou je, že 7-dňovú výdrž batérie prsteňa môžete predĺžiť až o 30 % pri nosení hodiniek. Tie totiž automaticky prevezmú niektoré funkcie sledovania telesných funkcií od prsteňa, aby obe zariadenia zbytočne nesledovali tú istú hodnotu.

samsung-galaxy-ring
Zdroj: Samsung

Cena a dostupnosť Samsung Galaxy Ring na Slovensku

Ako sme spomínali na začiatku článku, prsteň bude zatiaľ dostupný len v Nemecku, Anglicku a Francúzsku. Samsung chce vyšperkovať systém skúšania veľkostí prstov pre zákazníkov. Následne produkt prinesú do zvyšku Európy, vrátane Slovenska. Zahraničné zdroje nasvedčujú, že by to mohlo byť zhruba na prelome rokov 2024 a 2025.

Cena prsteňa v Európe bude podľa informácií Dealabs 449 eur. Pre 100-percentné potvrdenie cenovky si ale budeme musieť počkať na oficiálnu správu od Samsungu. V USA je taktiež k dispozícii na predobjednanie za 399 amerických dolárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -