Na toto sme čakali. Samsung Galaxy S21 opraví najväčšiu chybu predchádzajúcich modelov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Samsung Galaxy S21 s Exynosom

Vlajkové lode od Samsungu nie sú jedna ako druhá. Výkonné Snapdragon čipy od spoločnosti Qualcomm nájdeme exkluzívne len v modeloch určených pre americký trh. Zvyšok sveta, vrátane Európy a teda aj Slovenska, sa musí „uspokojiť“ s Exynos čipom z vlastnej výroby Samsungu.

Exynos čipy sú pomalšie, menej efektívne a vo všeobecnosti horšie ako Snapdragony. Identický Galaxy S20 kúpený v USA je teda lepši ako rovnaký Galaxy S20 kúpený v Európe. Tento nepomer už dlhší čas štve zákazníkov Samsungu. Za rovnakú cenu a pod rovnakým číslom modelu totižto v rôznych častiach sveta predávajú rôzne mobily – a nám sa vždy ušli tie horšie.

Exynosy boli vždy horšie – v porovnaní so Snapdragonmi – hlavne vo výdrži batérie. To by však Samsung mal konečne napraviť pri nadchádzajúcom modeli Galaxy S21. Chystaný Exynos 2100 by mal totižto ponúknuť zhruba o tretinu lepšiu efektivitu batérie ako predchádzajúci model.

Americký model so Snapdragonom 888 bude mať asi o 15 % lepšiu batériu ako predchodca. Zdá sa teda, že dva procesory budú konečne na rovnakej úrovni.

Či sa táto predpoveď naplní, o tom sa presvedčíme už 14. januára. Práve vtedy by mal Samsung odhaliť očakávaný S21.

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -