Predstavenie Samsung Galaxy Tab S6: Dokonalý pomocník pri práci?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Samsung Galaxy Tab S6

Nie som veľkým fanúšikom tabletov, sú pre mňa ako veľké SUV medzi autami. Teda úplne zbytočné, pokiaľ nie sú využívané tak, ako by mali byť… v teréne. V každom prípade, či už tvoríte videá, veľa píšete alebo pracujete v Exceli, tablet je skvelý pomocník. Takže sa posaď a ja ti predstavím novinku – Samsung Galaxy Tab S6.

Uhladený a elegantný

Konkurencia Apple a Samsungu je ako príbeh dvoch velikánov, ktorí sa navzájom posúvajú. Preto Galaxy Tab S6 vyzerá naozaj luxusne a jednoducho. Rámčeky okolo displeja síce nie sú tak úzke ako pri iPade, no mne osobne to naozaj nevadí, a dokonca si viem predstaviť situácie, pri ktorých je táto „rozdielnosť“ úžitkom.

Novinkou je senzor odtlačku prstov, ktorý sa po vzore nového trendu premiestnil pod displej, čo robí z Galaxy Tab S6 vôbec prvý tablet s touto vychytávkou.

Galaxy Tab S6
Zdroj: T3.com

Vlajkové špecifikácie

Zobrazovacím prvkom tabletu je 10,5″ Super AMOLED displej s rozlíšením 2560 x 1600px a pomerom strán 16:10, ktorý je podľa Samsungu najviac productivity friendly (hodí sa na prácu). Všetky výpočtové operácie spravuje Snapdragon 855 v kombinácii s dvomi kombináciami RAM a úložiska, 6/128GB a 8/256GB. Samozrejme, ak by ani toto nestačilo, podporované sú aj microSD karty do veľkosti 1TB.

Pri práci nesmie taktiež chýbať S Pen, ktorý vydrží 10 hodín kreslenia a ťahania po displeji. Ak už nebude vládať, stačí mu10 minút  v jeho vlastnom docku a ide sa odznova. Vlastne, ešte jedna vec o tomto pere; teraz už funguje aj ako diaľkový ovládač alebo diaľková spúšť pri fotení, tak ako pri Galaxy Note 9. Po práci si chce každý oddýchnuť, a tak nesmie chýbať nejaké to osvieženie zmyslov, ktoré určite spríjemnia 4 reproduktory, vylepšené firmami AKG a Dolby Atmos.

Galaxy Tab S6
Zdroj: CNET.com

Batéria, fotoaparáty a ceny

Batéria má veľkosť 7040mAh, takže s prácou a následným pozretím obľúbeného seriálu problém nebude. V prípade potreby dobitia je tu 18W rýchle nabíjanie. Vzadu nie je len batéria, ale aj fotoaparáty. Tie sú tentokrát dva! Hlavný má 13MP a svetelnosť f/2.0, druhý je širokouhlý, má rozlíšenie 5MP a 123-stupňový uhol rozhľadu. No a z druhej strany, na selfie s deťmi alebo biznis rozhovory, je tu 8MP predná kamera.

Samsung Galaxy Tab S6 príde v 3 farbách s cenami v prepočte 583EUR za 6/128GB verziu. Vyššia 8/256GB konfigurácia vytiahne z peňaženky v prepočte na našu menu 655EUR.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Mne osobne sa Galaxy Tab S6 pozdáva viac ako iPad Pro. Čo vravíte vy? Ktorý by ste brali radšej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gsmarena.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -