Hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 sú tu! Kedy si ich kúpime na Slovensku?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je to tu: juhokórejský technologický gigant predstavil svoje nové inteligentné hodinky, ktoré sú svojimi funkciami naozaj atraktívne. Samsung Galaxy Watch Active 2 potešia starých nadšencov, ale aj zákazníkov, ktorých bude novinky ťahať od konkurencie. Poďme sa spoločne pozrieť na funkcie, dizajn, cenu a dátum začiatku predaja!

Samsung
Zdroj: blog-nouvelles-technologies.fr

Predstavenie Samsung Galaxy Watch Active 2

Pôvodné Galaxy Watch Active vyšli len pred pol rokom. Spoločnosť ich vtedy odprezentovala ako odľahčenú verziu klasických inteligentných hodiniek od Samsungu, resp. športové prevedenie. Pre aktívnych ľudí – od čoho sa odvíjal aj názov. Hodinky však oslovili aj iných zákazníkov ako zanietených športovcov, pretože ponúkali elegantnejší dizajn a o niečo menšie telo.

Samsung Galaxy Watch Active 2 sú novým modelom, ktorý stavia na úspešnom prvom prevedení. Zaujímavé však je, že starší model sa bude predávať aj ďalej.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Nové inteligentné hodinky sú dostupné v dvoch veľkostiach „ciferníka“40 a 44 milimetrov, pričom 44mm verzia je dostupná aj s LTE a telom z nehrdzavejúcej ocele. Dokopy si tak zákazníci budú môcť vybrať až z troch modelov.

Samsung hodinky
Zdroj: express.co.uk

Starých priaznivcov hodiniek od Samsungu poteší náprava veľkej chyby. Spoločnosť v pôvodnom modeli Galaxy Watch Active nepriniesla ikonické otočné kolečko na hrane hodiniek, ktoré na pôvodných hodinkách uľahčovalo navigáciu. Máme však dôvod tešiť sa: nové Samsung Galaxy Watch Active 2 totižto túto funkcionalitu prinášajú späť.

Tentokrát otočné kolečko nie je fyzické (nemá sa teda ako pokaziť), no miesto toho sú hodinky vybavené tenkým okrajom, ktorý je citlivý na dotyk. Ovládanie teda bude opäť intuitívne a rýchle.

Kapota a to pod ňou

Ako som spomínal vyššie, hodinky sú dostupné v troch verziách. Pri Galaxy Watch Active 2 čisto s Bluetooth pripojením máme na výber medzi 40 a 44mm modelmi. Oba sú pritom vyrobené z ľahkého hliníku. Tretia verzia ponúka aj LTE pripojenie, no je dostupná len vo veľkosti 44mm, pričom jej telo je z nehrdzavejúcej ocele.

Čo sa týka samotného tela a jeho pocitu na ruke, rôzni recenzenti, ktorí už hodinky držali v rukách, hovoria, že sa zdajú tenšie a ľahšie, ako v skutočnosti sú.

Samsung tvrdí, že nové hodinky majú vylepšený merač tepu srdca. Zmenami si podľa všetkého mal prejsť aj akcelerometer, čo znamená presnejšie meranie krokov a aktivít pri športe. Okrem iného poskytujú aj podporu virtuálneho asistenta Bixby, Bluetooth 5.0, NFC pre mobilne platby, GPS pre sledovanie trasy bez telefónu. Doplnené sú aj o elektrokardiografický senzor, no ten nebude dostupný hneď po vydaní hodiniek – Samsung pravdepodobne musí doladiť softvérové detaily.

Keď už je reč o softvéri, novinka, samozrejme, pobeží na rovnakej platforme ako ostatné hodinky od spoločnosti. Tizen je čoraz viac optimalizovaný a má stále viac funkcií, pričom spolupracuje nielen s Android, ale aj iOS zariadeniami.

Zaujímavá softvérová vychytávka sa nazýva „My Style“, ktorá funguje tak, že si spravíte fotku do smartfónu (napríklad svojho outfitu) a hodinky jej automaticky prispôsobia vzhľad ciferníku, aby ste boli zladený. Navyše podporujú aj sťahovanie hudby zo Spotify, aby ste ju mohli počúvať aj bez internetu, či prehrávanie YouTube videí.

Produkt Farby a veľkosti Odporúčaná maloobchodná cena Dostupnosť
Galaxy Watch Active 2 40mm – čierna, strieborná, ružovo-zlatá 299 € 13. septembra
Galaxy Watch Active 2 44mm – čierna, strieborná, ružovo-zlatá 319 € 13. septembra
Galaxy Watch Active 2 LTE (Stainless Steel) 44mm – čierna, strieborná, zlatá (podľa dostupnosti u operátora) 469 € október
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo vravíte na nové Samsung Galaxy Watch Active 2? Zaujali vás a dáte im šancu? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: Samsung, androidauthority.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -