Samsung investuje miliardy dolárov do novej fabriky, aby dobehol výkon Apple iPhonov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Samsung je jednou z mála spoločností zaoberajúc sa smartfónmi, ktorá si vyrába vlastné čipové sady. A ako sme sa stihli dozvedieť, juhokórejský gigant plánuje do roku 2030 prevziať žezlo a stať sa vedúcou spoločnosťou vo výrobe najlepších polovodičov na svete.

V súlade s takýmito plánmi, Samsung oznámil výstavbu novej fabriky v Pchjongtchäku v Južnej Kórei.

Samsung čipové sady
Zdroj: techradar.com

Nové čipy Samsungu budú podobné tým od spoločnosti Apple

V nadchádzajúcich vlajkových modeloch iPhone 12 od Apple sa bude nachádzať procesor A14 Bionic založený na 5 nm architektúre. Samsung do dnešných dní používa 7 nm čipsety, a ak chcú svoje kúsky inovovať, musia tranzistory zmenšiť o dva nanometre.

Fabrika bude zodpovedná za výrobu čipov s umelou inteligenciou, ktoré sa budú podieľať na vzniku nových smartfónov. Spoločnosť už začala stavebné práce, ktoré by mali byť dokončené niekedy v budúcom roku.

Samsung čipové sady
Zdroj: 9to5mac.com

Samsung investoval nemalú sumu

Ak budú chcieť svoje plány naplniť, odhadovaná výška investície je približne 7,4 miliárd eur. Výroba by sa mala oficiálne započať v druhej polovici 2021 a pri úspešnom scenári bude mať Samsung v juhokórejskej provincii Gyeonggi už tri obrovské továrne v mestách Pchjongtchäk, Hwasong a Jongin.

Týmto sa taktiež rozprúdi konkurenčný boj so súčasným najväčším svetovým výrobcom čipov TSMC, ktorý už začal vyrábať najnovší čipset A14 pre spoločnosť Apple. To Samsung nechce nechať len tak a pár dní po tom, ako TSMC oznámil novú výrobnú linku 5 nm čipov v Arizone, urobil svoj krok aj juhokórejský technologický gigant.

Čínsky Huawei je taktiež jedným z popredných odberateľov mobilných čipsetov, ale skrz zákazy amerických vládnych orgánov sa situácia zmenila a popredný TSMC prestal prijímať ich objednávky. Je teda možné, že sa čoskoro dočkáme novej spolupráce medzi Čínou a Južnou Kóreou?

Samsung pripravuje nové čipové sady, ktorými by mohli pomôcť aj značke Huawei. Čo si o tom myslíte vy? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -