Samsung predstavuje rozšírený rad herných monitorov Odyssey pre rok 2021

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., svetová jednotka v odbore herných monitorov, uvádza na trh rozšírený rad herných monitorov Odyssey pre rok 2021. Hráči všetkých typov a úrovní sa môžu tešiť na vynikajúcu obrazovú kvalitu a futuristický dizajn. Od konca júna budú na slovenskom trhu k dispozícii monitory Odyssey G50A (27″) za odporúčanú maloobchodnú cenu 465 € a Odyssey G70A (28″) za odporúčanú maloobchodnú cenu 736 €. V auguste potom na trh prídu aj modely Odyssey G30A s uhlopriečkami 24″a 27″, pri ktorých zatiaľ cena pre slovenský trh nebola stanovená.

Rok 2020 patril zakriveným monitorom, tento rok Samsung ponúka široký modelový rad herných monitorov Odyssey v plochom vyhotovení s uhlopriečkami 24 až 28 palcov (61 až 71 cm). Nové monitory sa vyznačujú hyperrealistickou kvalitou obrazu, rýchlou odozvou, ergonomickými vlastnosťami na mieru a intuitívnym ovládaním. Okrem toho sa herný nadšenci môžu tešiť na realistické farebné podanie a špičkové prekreslenie pohybu pri hraní na počítači a na herných konzolách.

Hernému priemyslu sa po celom svete darí a monitory Samsung Odyssey sa rýchlo stali prvou voľbou medzi hernými nadšencami, ktorí vyžadujú špičkovú kvalitu obrazu a vysoký výkon. V novom modelovom rade si svoj monitor nájde každý presne podľa toho, čo od neho očakáva.

Odyssey G5
Odyssey G5; Zdroj: Samsung

„Hranie spája celý svet, znamená zdieľané zážitky, dáva dokopy ľudí všetkých typov z mnohých prostredí a zavádza ich do novej reality,“ vysvetľuje Hyesung Ha, vrchný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení v spoločnosti Samsung Electronics. „Rozšírený rad herných monitorov Odyssey tieto zážitky ponúkne ešte väčšiemu počtu hráčov, či už usilujú o víťazstvo na turnajoch alebo sa jednoducho chcú zabaviť.“

Nový rad herných monitorov Samsung Odyssey tvoria nasledujúce modely:

Odyssey G7 28 „/ 71 cm (Model: G70A)

Očarujúci dizajn a špičkové nové funkcie pre hráča. Najväčším lákadlom je IPS panel s rozlíšením 4K/UHD a pozorovacím uhlom 178 stupňov, ale aj technológie HDR400, vďaka ktorej sa môžu užívatelia tešiť na lepší kontrast, kvalitnejšie podanie čiernej a žiarivé jasy. Výsledkom je realistická kresba so skvelou hĺbkou aj kresbou detailov. Obnovovacia frekvencia 144 Hz predstavuje u 4K modelov špičku, to isté platí pre odozvu 1 ms v kombinácii s technológiou NVIDIA® G-SYNC® Compatible a AMD FreeSync Premium Pro. Akcia teda prebieha natoľko precízne, že je skoro na nerozoznanie od reality. Vďaka portu HDMI 2.1 sa navyše na maximálne rozlíšenie a rýchlosť môžu tešiť nielen majitelia počítačov, ale aj milovníci nových herných konzol s podporou 4K 120 Hz. Obľúbené prevedenie CoreSync prevádza farby z obrazovky do reálneho prostredia, takže sa ocitnete doslova v srdci akcie.

Odyssey G5 27 „/ 68 cm (Model: G50A)

Odyssey G5 sa výborne hodí pre náročných hráčov s PC i konzolami novej generácie. Ako prvý model tejto značky je vybavený IPS panelom s rozlíšením Quad High Definition (QHD) a obnovovacou frekvenciou 165 Hz. Obnovovacia frekvencia nepresahuje 1 ms, nechýba technológia HDR10 pre dokonalý realistický obraz. O skvelé prekreslenie pohybu sa stará technológia G-SYNC Compatible a AMD FreeSync Premium. Súčasťou balenia je stojan s nastaviteľnou výškou a možnosťou naklápať a natáčať monitor prakticky ľubovoľným spôsobom. Vďaka ergonomickému prevedeniu pri hraní vydržíte celé hodiny.

Odyssey G3 27″ a 24″ / 68 a 61 cm (Model: G30A)

Odyssey G3 je ideálny rad pre každého hráča, ktorý sa chce posunúť na vyššiu úroveň. Monitory tohto radu majú vynikajúcu obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a odozvu 1 ms (MPRT), čo znamená bezproblémové prekreslenie rýchlej akcie a bleskové reakcie. Ku kvalitnému prekresleniu pohybu prispieva aj technológia AMD FreeSync Premium, vďaka ktorej vidia hráči herné scény presne tak, ako si to tvorcovia predstavovali. V základnom balení sa nachádza stojan s nastaviteľnou výškou, aby sa užívateľom aj pri dlhších hrách hralo pohodlne.

Odyssey G7
Odyssey G7; Zdroj: Samsung

Modely Odyssey G70A a G50A okrem toho disponujú celým radom intuitívnych multitaskingových funkcií, vďaka ktorým si ich vychutnáte nielen pri hraní, ale aj pri surfovaní internetom, sledovaní multimédií a tvorivej činnosť všetkého druhu. Všetky modely ponúkajú celý rad nástrojov pre prácu s obrazom a jednotlivými oknami. Vďaka technológii Picture-by-Picture (PBP) môžu užívatelia súčasne hrať, sledovať film a chatovať, v režime Picture-in-Picture (PIP) si môžete nastaviť rôzne parametre obrazu v obraze. Lepšiemu multitaskingu pomáha aj funkcia Easy Setting Box, ktorá umožňuje správu viacerých okien na jednom monitore.

A potom je tu funkcia Auto Source Switch+, s ktorou sa hráči dostanú k obľúbenému obsahu rýchlejšie bez toho, aby museli preskakovať medzi jednotlivými pripojenými prístrojmi. Ľahko tak môžu zobraziť obsah počítača alebo konzoly.

Zdroj: TS Samsung

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -