Samsung predstavuje SSD disk T7 Touch s biometrickým zabezpečením

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Samsung predstavuje SSD disk T7 Touch

Samsung predstavuje SSD disk T7 Touch. Ten vyniká bleskovou rýchlosťou, biometrickou ochranou pomocou odtlačkov prstov a elegantným trvanlivým prevedením.

Spoločnosť Samsung predstavila najnovšie externé záznamové médium – SSD disk T7 Touch. Záujemcovia sa môžu tešiť na kompaktné a elegantné prevedenie, ale hlavne na najvyššiu prenosovú rýchlosť, aká je v súčasnej dobe prostredníctvom USB 3.2 Gen 2 k dispozícii.

Nový disk sa zároveň vyznačuje vysokou úrovňou ochrany dát – vďaka vstavanému senzoru je k prístupu potrebný odtlačok prsta. Odporúčané predajné ceny budú 155 Eur za verziu s 500 GB, 235 Eur za 1 TB a 445 Eur za 2 TB. Na Slovensku budú dostupné v priebehu prvého štvrťroka tohto roka.

samsung ssd disk
Zdroj: samsung.com

„Mnohí ľudia sa dnes neustále presúvajú medzi prácou, domácnosťou a koníčkami a často si chcú všetky svoje dáta nosiť so sebou,“
vysvetlil dr. Mike Mang, viceprezident oddelenia Brand Product Biz Team v divízii pre pamäťové médiá spoločnosti Samsung Electronics.

„Teraz sú ich dáta vďaka odtlačkom prstov v bezpečí a navyše im ponúkame najvyššiu rýchlosť, akú je možné momentálne dosiahnuť, to všetko v elegantnom a kompaktnom balení.“ 

Disk je určený pre profesionálov aj amatérov. Ponúka dostatočnú kapacitu pre ukladanie veľkého množstva fotografií, hier či filmov v 4K alebo 8K, a je ho možné použiť v kombinácii s počítačom, tabletom, smartfónom alebo hernou konzolou. Ďalšou výhodou je odolné prevedenie.

V porovnaní s predchádzajúcimi záznamovými médiami sa T7 Touch vyznačuje výrazne rýchlejším dátovým tokom. Rýchlosť čítania dosahuje 1050 MB/s, rýchlosť zápisu 1000 MB/s  – ide teda zhruba o dvojnásobné hodnoty v porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 a až 9,5x vyššou rýchlosťou než u externých pevných diskov HDDs. Najvyššiu rýchlosť dosiahne cez rozhranie NVMe.

Samsung T7 Touch a T7 – technické špecifikácie 

Parameter Samsung Portable SSD T7 Touch Samsung Portable SSD T7*
Kapacita 2 TB/1 TB/500 GB
Rozhranie USB 3.2 (Gen 2, 10 Gb/s) so spätnou kompatibilitou
Rozmery  (DxŠxH) 85 x 57 x 8.0 mm
Hmotnosť 58 g
Prenosová rýchlosť Až 1050 MB/s
Režim UASP Áno
Šifrovanie AES 256-bit hardvérové šifrovanie
Bezpečnosť Heslo, odtlačok prsta Heslo
Softvér Samsung Portable SSD Software 1.0
Certifikáty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
Kompatibilita s RoHS RoHS2
Farebné varianty Čierna, strieborná Zatiaľ nešpecifikované
Konektivita USB type-C-to-C, USB type-C-to-A
Záruka Trojročná obmedzená záruka

* Model T7 bude k dispozícii od apríla 2020.

O bezpečnosť dát sa okrem hesla a 256-bitového hardvérového šifrovania AES stará po prvýkrát v histórii SSD diskov od Samsungu aj biometrický prvok – vstavaný skener odtlačkov prstov. Navzdory citeľne vyššej rýchlosti, vylepšenému hardvéru a pevnému hliníkovému krytu je T7 Touch stále veľmi ľahký, váži len 58 gramov. Vďaka svojim originálnym vlastnostiam a parametrom získal cenu Innovation Awards na veľtrhu CES 2020.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

T7 Touch bude k dispozícii v čiernom a striebornom prevedení vo variantoch s kapacitou 500 GB, 1 TB a 2 TB. Bohaté možnosti konektivity zabezpečujú káble USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A v základnom balení, disk je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Mac a Android. Ďalšou výhodou je trojročná limitovaná záruka. 

Ďalšie informácie nájdete na adrese samsung.com/ssd.

Zdroj: TS Samsung

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -