Samsung sa učí od Applu a pripravuje najdrahší produkt svojho druhu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Samsung odpovedá na „Ultra“ produkt Applu

Apple v septembri 2022 predstavil svoje doposiaľ najväčšie, najťažšie a najodolnejšie hodinky. S Apple Watch Ultra si okrem týchto titulov však ľudia začali spájať aj omnoho negatívnejšie konotácie. Podozrievali ich z toho, že je to jeden z najabsurdnejšie nacenených produktov Applu. Stáli až neuveriteľných 800 eur, čo sa niektorým zdalo jednoducho priveľa za smart hodinky.

Spoločnosť cenovku obhajovala odolným titánovým telom, lepšou výdržou batérie a skvelou odolnosťou v extrémnych podmienkach, ktoré ocenia najmä nadšení športovci. Aj preto technologická komunita a novinári toto zariadenie obdivovali, pričom značný úspech vyústil aj v novú generáciu Apple Watch Ultra 2 (2023). Očakáva sa pritom ďalšie obnovenie 3. modelového radu už tento rok v septembri. A preto je čas, aby zareagovala aj konkurencia.

Jedným z najvýznamnejších konkurentov Applu v segmente smart hodiniek je nepochybne Samsung. Juhokórejský technologický gigant podľa informácií Phone Arena už v júli na konferencii Galaxy Unpacked 2024 predstaví svoje nové hodinky Galaxy Watch Ultra, ktoré budú priamo konkurovať vrcholnému modelu od Applu.

Vieme, ako vyzerajú Samsung Galaxy Watch Ultra

Prostredníctvom informátora Tipster Ice Universe sa k nám taktiež dostali prvé fotografie, na ktorých vidno dve dizajnové alternatívy: tmavo sivé a strieborné. Na oboch modeloch taktiež vyčnieva výrazné oranžové tlačidlo, pri ktorom nemožno odoprieť inšpiráciu práve od Apple Watch Ultra.

Pre Samsung Galaxy Watch Ultra to však predstavuje významnú zmenu, nakoľko firma doteraz pri svojich hodinkách používala rotujúci okraj pre navigáciu. Spomínané oranžové tlačidlo ho však možno predsa len nenahradí a bude fungovať v súhre s týmto ikonickým dizajnovým prvkom Galaxy Watch.

Podľa dostupných informácií budú hodinky merať 47 mm, čo je o dva milimetre menej ako alternatíva od Applu. Ponúknu však väčšiu 590 mAh batériu, ktorá bude poháňať odolný displej s jasom až 3 000 nitov. Hodinky budú bežať na systéme Wear OS 5 a Samsung ich bude ponúkať v prevedení s Bluetooth alebo aj s mobilným pripojením.

Odolnosť proti prachu a vode IP68 je už samozrejmosťou. Tento model navrhnutý pre športovcov bude taktiež fungovať až do hĺbky 100 metrov pod vodou (odolnosť 10ATM+ / nad 10 atmosfér). Potrebný výkon im bude dodávať čip Exynos W940.

Hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra predstavia popri nových Galaxy Watch 7, Galaxy Z Fold 6, Galaxy Z Flip 6, Galaxy Buds 3 a očakávanom Galaxy Ring. Stane sa tak 10. júla na konferencii Galaxy Unpacked 2024. Cenovka za tieto prémiové hodinky sa odhaduje cez 700 amerických dolárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -