Televízor Samsung The Frame sa bude predávať aj na Slovensku

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Samsung The Frame v predaji na Slovensku

Samsung The Frame Slovensko je od septembra ďalšou z krajín, kde Samsung začal predávať lifestylový televízor The Frame, ktorý má dve podoby. Keď je zapnutý, ide o štandardný televízor, po vypnutí sa zmení na obraz. Ponúka netradičný dizajn v spojení s kvalitou obrazu, ktorú zabezpečuje technológia QLED.

Model Samsung The Frame je na slovenskom trhu k dispozícii od 16. septembra za odporúčané ceny 999 Eur (43‘‘ uhlopriečka), 1 199 Eur (49‘‘ uhlopriečka), 1 399 Eur (55‘‘ uhlopriečka) a 1 799 Eur (65‘‘ uhlopriečka). V prípade zakúpenia The Frame do 31. 12. 2019 navyše zadarmo získate vymeniteľný rám v hodnote až 129 Eur a štvormesačné predplatné v aplikácii Obchod s umením.

spoločnosť samsung electronics
Zdroj: 1000logos.net

O čo vlastne ide?

The Frame sa radí do prominentného lifestylového radu televízorov Samsung. Prekonáva koncepciu tradičných televízorov a stáva sa dizajnovou ozdobou interiéru a zároveň dvomi zariadeniami v jednom. The Frame tak obohatí vzhľad každého obytného priestoru.

„Teší nás, že môžeme slovenským zákazníkom ponúknuť televízor The Frame, ktorý bude novým umeleckým dielom v ich domácnostiach,“
uviedol Martin Huba, produktový manažér spoločnosti Samsung pre televízory a dodal:

„V minulosti sa odvetvie zameriavalo len na technické vlastnosti, ako sú kvalita obrazu alebo výkon, ale teraz sa televízory stávajú taktiež platformou pre vyjadrenie životného štýlu, ktorá sa stáva prirodzenou súčasťou každodenného života spotrebiteľov.“

The Frame ponúka špičkovú obrazovú kvalitu zabezpečovanú technológiou QLED, ktorá dokáže zobraziť vyšší kontrast, hlbšie a tmavšie čierne odtiene, pokryť 100 % farebný priestor pri akejkoľvek úrovni jasu a netrpí vypaľovaním obrazu tak, ako tomu môže byť pri iných technológiách. Vďaka týmto vylepšeniam si užívatelia môžu vychutnať obsah v najvyššej kvalite, a keď je televízor vypnutý, môžu sa kochať umeleckými dielami.

samsung televízor the frame
Zdroj: Samsung

Obraz ako v galérii

Nový televízor The Frame sa odlišuje od ostatných modelov hneď na prvý pohľad. Rám obrazovky tvorí skutočná rámová konštrukcia, aká sa používa na zarámovanie obrazov, a je navyše vymeniteľná. Zákazníci majú na výber zo štyroch farebných dekorov – hnedej, béžovej, bielej a čiernej. Cena vymeniteľného rámika je 99 EUR v prípade uhlopriečok 43 a 49 palcov129 EUR pre 55 a 65-palcovú obrazovku. Ak vás zunuje jedna z farieb, môžete ju vymeniť za inú. Celá výmena pritom zaberie len niekoľko sekúnd. 

Aby sa nepokazil dojem z takto umiestnenej obrazovky, je The Frame štandardne vybavený držiakom pre bezmedzerovú inštaláciu na stenu a pripojením len jedným, takmer neviditeľným káblom One Invisible Connection, ktorý do televízora privedie okrem obsahu aj elektrickú energiu. The Frame môžete umiestniť aj na špeciálny stojan Studio Stand, ktorý pripomína stojan na maliarske plátno ako v skutočnej galérií.

Nielen pre fanúšikov televíznej obrazovky

Pokiaľ sa televízor The Frame práve nepoužíva na sledovanie televízneho vysielania alebo filmov, zobrazuje v Režime umenie dokonalé fotoreprodukcie obrazov alebo umelecké fotografie, a dokáže tak premeniť obytný priestor na umeleckú galériu. Snímač jasu, ktorým je The Frame vybavený, umožňuje upraviť farebné podanie tak, aby sa prispôsobil jasu v miestnosti a dosiahlo sa tak optimálne zobrazenie umeleckého diela na obrazovke televízora. Taktiež je možné si nastaviť, ako dlho sa majú obrazy zobrazovať v prípade, že v miestnosti nikto nie je, o čo sa stará pohybový senzor.

Majitelia The Frame majú na výber zo siedmich možností zobrazenia svojich fotografií a desiatich farebných podkladov. Na jednej obrazovke tak môžu mať až tri fotografie, alebo jednu rozdelenú do troch častí ako triptych, panorámu či mix.

samsung televízor the frame
Zdroj: Samsung

Umelecké diela na jeden klik

Obchod s umeleckými dielami pre The Frame (Art Store) stavia okrem toho na svojich partnerských vzťahoch s najprestížnejšími galériami a múzeami na svete a sprístupňuje viac než 1000 umeleckých diel. Do aplikácie Obchod s umením boli pridané majstrovské diela z galérie Uffizi v Taliansku, múzea Vincenta Van Gogha v Holandsku, múzea Te Papa na Novom Zélande, Múzea výtvarného umenia v Budapešti či z kráľovskej zbierky Veľkej Británie. Spoločnosť Samsung bude aj v budúcnosti ďalej rozširovať svoje partnerstvo s múzeami, aby posilnila svoj ekosystém distribúcie umeleckých diel.

Skúšobná verzia aplikácie Obchodu s umením je zdarma počas prvých 31 dní od aktivácie. Po skončení skúšobnej verzie je cena 5,99 Eur za mesiac. Noví zákazníci však môžu získať pri stiahnutí aplikácie Samsung Promotion navyše ďalšie 3 mesiace zdarma. Jednotlivé umelecké diela je možné zakúpiť aj jednotlivo za 23,99 Eur.

The Frame taktiež podporuje funkciu hlasového asistenta Bixby, ktorého spoločnosť Samsung vyvinula ako platformu pre hlasové ovládanie využívajúce umelú inteligenciu a ktorý tento model premieňa na skutočne inteligentný televízor. Prostredníctvom Bixby je možné televízor ovládať a pristupovať k platformám umožňujúcim streamovanie videa pomocou jednoduchých hlasových príkazov, ktoré užívateľom poskytujú lepší zážitok zo sledovania multimediálneho obsahu.

Viac informácií o televízore The Frame nájdete na stránke: samsung.com/sk/tvs/the-frame/highlights/.

Zdroj: TS Samsung

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -