Samuel L. Jackson bude digitálne omladený v celom Captain Marvel filme! Je to dobrý nápad?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Samuel L. Jackson bude digitálne omladený v celom Captain Marvel filme!

Špeciálne efekty v dnešných veľkofilmoch už nemajú hranice. Tvorcovia dnes dokážu vytvoriť prakticky všetko čo ich napadne. Jeden z najneuveriteľnejších efektov sa však v posledných rokoch stalo takzvané omladzovanie. Tvorcovia namiesto toho, aby nemuseli príbehy nejakých starších postáv iba prerozprávať v dialógoch a aby nemuseli hľadať mladých podobných hercov, začali používať takzvanú De-Age technológiu.

To znamená, že sa hocijaký starší herec môže vďaka pár počítačovým úpravám opäť stať o niekoľko rokov mladším. Všimnúť ste si to mohli napríklad vo filme Terminator Genisis, kedy starý Arnold pretáčal zopár scén z kultového prvého filmu, no a v neposlednom rade aj pri marvelovkách. V Ant-Manovi sme mohli vidieť mladého Michaela Douglasa, v Strážcoch Galaxie 2 zase Kurta Russella a v Civil War aj Roberta Downyeho Jr. Vždy to však boli len krátke scény, keďže tvorcovia chceli mať čo najdôveryhodnejší efekt. Vyzerá to ale tak, že štúdio Marvel ide prekonať samo seba.

Omladený Robert Downey Jr. vo filme Captain America: Civil War
Omladený Robert Downey Jr. vo filme Captain America: Civil War; Zdroj: ign.com

Samuel L. Jackson bude rekordne najdlhšie digitálne upravený herec!

Podľa posledných informácií sa táto technológia používa v pripravovanom filme Captain Marvel naozaj veľa, keďže vraj bude takto upravený Samuel L. Jackson po celý film. Ostatne, všimnúť sme si to mohli už na uniknutých fotkách z natáčania, kde sme na jeho tvári mohli vidieť nalepených niekoľko bielych bodiek, ktoré sa používajú presne na tento efekt. Údajne však nebude upravený len Jackson, ale napríklad aj Clark Gregg, ktorý si opäť zahrá agenta Coulsona! Je to však dobrý nápad?

Nie je žiadnou novinkou, že ľudia nemajú radi, ak technológia vyčnieva z davu. Nechcete predsa vedieť, že sledujete green screen, chcete veriť, že tam skutočne je niečo vymyslené. Na to teda treba 100% technológiu. Marvel nám síce už dokázal, že technologicky sú na veľmi vysokej úrovni, no zvládnuť niečo takéto bude skutočne náročné aj pre nich. Každopádne, určite bude ohromná sranda pozerať sa na plátne na mladšieho Samuela L. Jacksona, ktorý bude výzorom pripomínať napríklad aj jeho kultovú postavu z filmu Pulp Fiction.

Samuel L. Jackson na natáčaní marvelovky Captain Marvel
Samuel L. Jackson na natáčaní marvelovky Captain Marvel; Zdroj: filmweb.pl

Ste radi, že sa Marvel nebojí tejto novej technológie? Tiež sa obávate, že to bude niekedy až moc nápadné? Chcete vidieť mladého Samuela L. Jacksona? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -