Aktivistická skupina Satanic Temple žaluje Netflix za použite sochy Bafometa v seriáli Sabrina!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dámy a Páni, predstavujeme vám perličku tohto týždňa, respektíve takého „frajera na záver“. Na streamovaciu platformu Netflix sa ešte len krátko dozadu dostal nový seriál s názvom The Chilling Adventures of Sabrina. Príbeh nasleduje mladú Sabrinu Spellman, ktorá je „polobohom“ vo svete čarodejníc a čarodejníkov. Skôr či neskôr nastúpi na špeciálnu školu pre čarodejníkov, ktorej hlavnú halu zdobí socha ľudského tela s hlavou kozy.

Presnejšie sa toto stvorenie volá Bafomet, pričom práve on spôsobil Netflixu a Warner Bros. poriadne peklo. Politicko-aktivistická skupina s názvom The Satanic Temple totižto žaluje tieto dve spoločnosti za porušenie autorských práv. Rozumieme tomu správne, že satanistická skupina práve zažalovala Netflix?

satanic temple žaluje netflix
Zdroj: cnbc.com

Skupina Satanic Temple žaluje Netflix

Samozrejme, veci musíme uviesť na pravú mieru. Skupina The Satanic Temple neuznáva nadprirodzeného Satana, ako ich boha. Ide o nábožensko/politicko/aktivistickú skupinu, ktorá má sídlo v – teraz sa podržte – Saleme v Massachusetts. Ich známym cieľom je „podporiť dobročinnosť a empatiu medzi všetkými ľuďmi“.

Nuž, práve preto im v jednej z ich skupín v Detroite, Michigane, stojí obrovská socha Bafometa. A práve tu vznikol daný problém. Skupina zažalovala Netflix a Warner Bros. za porušovanie autorských práv ich sochy Bafometa, ktorú postavili niekoľko rokov dozadu. Socha s presným názvom „Baphomet Children“ sa ukázala v štyroch častiach seriálu z desiatich.

satanic temple žaluje netflix
Zdroj: metrotimes.com

V samotnej žalobe skupina spomenula, že v seriáli použili očividnú kópiu, ktorá bola stredobodom školy reprezentovanej zlými antagonistami. V preklade to znamená, že im vadí, že na ich sochu vrhajú „zlé svetlo“. Práve za tento dôvod si ako odškodné chcú vysúdiť 50 miliónov amerických dolárov.

Vraj im využitie sochy v seriáli kazí reputáciu, pretože bola použitá ako symbol zla, kanibalizmu a možných vrážd. Toto všetko podľa ich slov škodí biznisu ich skupiny. Netflix a ani Warner Bros. zatiaľ neodpovedali na žalobu. Skupina The Satanic Temple sa tak vyhráža súdnym konaním. Presnejšie tak vykonal Lucien Graves, spoluzakladateľ a hovorca skupiny. Stalo sa tak na Twitteri, kde zdieľal aj fotku s porovnaním ich sochy Bafometa s tým v seriáli.

Tak čo, zabavili ste sa aspoň tak dobre, ako my? O každej novinke ohľadom súdneho sporu vás budeme ihneď informovať!

Zdroj: eu.usatoday.comreuters.comtheguardian.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -