Hviezda Rogue One vystrieda Al Pacina v pripravovanom remakeu klasiky Scarface. Už poznáme dátum vydania!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Niekto by mohol tvrdiť, že niet ikonickejšej filmovej postavy 80.tych rokov ako  Tony Montana. A takéto tvrdenie je ťažko vyvrátiť. Tony Montana, ktorého si zahral legendárny Al Pacino je protagonistom epického gangsterského filmu Scarface. Klasickú snímku v roku 1983 natočil Brian De Palma. Neuveriteľný herecký výkon Al Pacina je tak pamätihodný, že by sa nikto iný nemal ani pokúšať postavu Montany zahrať. To sa ale onedlho zmení. Na ceste do kín je totiž Scarface remake so skvelým hereckým obsadením a scenárom. Dokonca už poznáme dátum vydania filmu.

Scarface remake je veľmi ambiciózny

Štúdio Universal Pictures oznámilo, že ich dlho-odkladaný Scarface remake sa do kín dostane 10. augusta roku 2018. Piatkový dátum vydania bol predtým pridelený „filmu bez mena“. Scenár doladili Oscaroví Bratia Coenovci, ktorý do teritória gangsterských filmov vstúpili v 90.tych rokoch filmom Miller’s Crossing. Ku filmu sa ako producent vracia aj producent verzie Scarface z 1983.

Al Pacino Diego Luna Scarface remake
Diego Luna | Zdroj: lrmonline.com

Hlavnú rolu Tonyho Montany si zahrá hviezda filmu Rogue One, Diego Luna. Herec je veľmi odvážny a bude si musieť zachovať húževnatý postoj, keďže jeho rola bude neustále porovnávaná s verziou Al Pacina. Režisérom remakeu mal pôvodne byť Antoine Fuqua, ten ale od projektu nedávno odišiel a režisérsku stoličku opustil. Okrem bratov Coenovcov (Joel David Coen a Ethan Jesse Coen) na filme už roky pracujú aj iní scenáristi, vrátanie Davida Ayera (Suicide Squad) a Terencea Wintera (Vlk z Wall Street). Ako to s týmito vecami býva, je veľmi ťažké odhadnúť, kto sa na finálnej verzii scenáru podieľal najviac.

S ambicióznym scenárom existuje naozaj veľká nádej, že sa Scarface remake zaslúžene zaradí ku verziám z roku 1932 a 1983 a taktiež sa stane klasikou. Akokoľvek ťažké bude pre Diega Lunu nasledovať Al Pacina, ľahké to nebude mať ani režisér, ktorý si trúfne sa porovnávať s filmárskymi legendami, ako Hawks a De Palma.

Al Pacino Diego Luna Scarface remake
Známa fráza „Say hello to my little friend“ pochádza zo Scarface | Zdroj: local10.com

Samozrejme, verzia z roku 1983 je veľmi rozdielnym filmom od originálu z roku 1932. Novší film pridal na krutosti a krvavej brutalite. Bude teda zaujímavé sledovať, ako sa nová verzia z roku 2018 porovná z tými staršími. Krvi pravdepodobne viac neuvidíme, no možné je všetko.

Tešíte sa na remake známej klasiky? Dôverujete, že Diego Luna rolu zvládne rovnako dobre, ako Al Pacino?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -