Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Šokujúca scéna z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

Moment, kedy sa Arthur Fleck stal ikonickým komiksovým záporákom z DC. Táto šokujúca scéna z filmu Joker nás v kinách ohromila. Teraz si ju môžete pozrieť v nádhernej 4K HDR kvalite priamo na YouTube.

Ako už tušíte, reč je o scéne, v ktorej postava Joaquina Phoenixa zabila troch ľudí v sebaobrane. Práve toto bol zlomový bod príbehu, okolo ktorého sa točí zvyšok deja. Po Arthurových vraždách Gotham City ovládli demonštrácie, pričom ich tvárou sa stal mysteriózny klaun. Symbol anarchie, ktorému sa doteraz vysmieval svet, sa naopak vysmieva samotnej spoločnosti.

Kto by to bol čakal, že sa komiksový film dočká až 11 oscarových nominácií. Ak vám utieklo dianie vo filmovom svete, kompletný list nominovaných Akadémiou nájdete tu. Film Joker premiéroval v auguste 2019 na Filmovom festivale v Benátkach a veľmi rýchlo sa po kritickej stránke zaradil medzi najúspešnejšie filmy roka.

Veľa kritikov ho zaradilo medzi umelecké diela a iní ho zas nazvali nebezpečným pre dnešnú spoločnosť. Jedno je však jasné: diváci si ho absolútne zamilovali. Na portáli Rotten Tomatoes si od fanúšikov vyslúžil priemerné hodnotenie 8,88/10, na IMDb uspel hodnotením 8,6/10 a Česi i Slováci mu na CSFD udelili 8,7/10 bodov.

Pokračovanie?

Portál We Got This Covered nedávno oznámil, že Warner Bros. a DC Comics už pracujú na filme Joker 2. Očividne aj na nich zapôsobil masívny zisk, keďže pôvodne nebolo pokračovanie v pláne. Arthur Fleck však u verejnosti zabodoval natoľko, že ho uvidíme v ďalšom príbehu, ktorý sa tentokrát zameria na jeho vzostup na kriminálnej scéne Gotham City. Ukázať by sa mali aj komiksové ikony ako Two-Face a Penguin.

Projekt je údajne na 100 % v skorých fázach vývoja. Vraj máme len čakať na jeho oficiálne oznámenie.

Zdroj: youtube.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -