Scenár filmu The Batman je pod rekonštrukciou Oscarového tvorcu príbehu známeho thrilleru Argo

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aj keď sa od DCEU najbližšie dočkáme filmov Wonder Woman a Justice League, posledné dni sa najviac rozpráva o niečom úplne inom. Okolo filmu The Batman sa šíri mnoho informácií a noviniek. Jednou z najväčších a najdôležitejších je správa o odstúpení Bena Afflecka z roly režiséra filmu. Aj keď si môžeme tento fakt vysvetľovať rôzne, Affleckové odhodlanie spraviť skvelý The Batman film zostáva bez zmeny. Ako sa postupne približoval dátum zahájenia výroby filmu, Affleck začal vyjadrovať pochybnosti o tom, či naozaj zvládne byť scenáristom, režisérom, producentom a hercom v hlavnej úlohe naraz pri tak obrovskom filme.

Batman V Superman bol jeden z najväčších filmov, v ktorých si Affleck počas svojej kariéry zahral. Priebeh natáčania si užil a vraj sa aj od režiséra Zacka Snydera naučil mnoho vecí. Najbližšie si Affleck v roli Batmana oblek a plášť obliekol pre ešte väčší film; Justice League. Hviezda DCEU medzitým písala, režírovala a aj hrala hlavnú úlohu vo vlastnom filme Pod rúškom noci. Herec/režisér v tejto dobe pravdepodobne okúsil, aké ťažké by bolo tvoriť film The Batman osamote. Finančný neúspech drámy Live by Night ho donútil po pomocnej ruke siahnuť a učiniť rozhodnutie nájsť si partnera, ktorý ho v režisérskej stoličke vystrieda.

ben affleck the batman
Batman | Zdroj: dcmovies.wikia.com

Ďalšie novinky o filme The Batman

O Affleckovom odchode z postu režiséra sa rozpráva všade na internete. Pri tom všetkom sa však zabudlo na ďalšiu podstatnú novinku: scenár filmu The Batman bol prepísaný Chrisom Terriom. Ako všetko ostatné, čo sa týka DCEU, aj táto informácia sa dočkala zmiešaných reakcií. Nie všetci totiž boli spokojní s Terriovým scenárom pre film Batman V Superman. Terrio s Affleckom už v minulosti spolupracovali na Oscarovom filme Argo.

Je dôležité podotknúť, že scenár samostatného Batman filmu je spoluprácou dvoch výhercov Oscara a prezidenta DC Comics. Je veľmi nepravdepodobné, že nejakému inému komiksovému filmu v histórií bolo pridelené ku tvorbe scenáru viac talentu, ako v tomto prípade. Ak tento fakt skombinujeme s Affleckovou láskou a odhodlanosťou voči scenáru tohoto filmu, pravdepodobne si pozrieme naozaj dobrý film. Ak sa však scenár nevydarí, snímka sa stane prepadákom.

Tešíte sa na film? Aké názory máte na rozhodnutia Bena Afflecka, ktoré učinil?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -