NETFLIXSeriály

Scenár pre pilotný diel seriálu The Witcher od Netflixu je hotový! Kedy ho však uvidíme?

Showrunnerka a scenáristka Lauren Schmidt Hissrich zdieľala vzrušujúce novinky ohľadom scenáru pilotného dielu novej televíznej adaptácie Zaklínač (The Witcher). Nadchádzajúca fantasy dráma od Netflixu je založená na sérii kníh toho istého názvu z dielne poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho. Seriál by sa mohol stať odpoveďou na otázku streamovacieho giganta, akým je Netflix a mohol by konečne konkurovať fantasy sérii od HBOGame of Thrones.

pilotný diel seriálu The Witcher

zľava Geralt, Yennefer, Ciri: Zdroj: reddit.com

Jedná sa o príbeh Geralta z Rivie, zmutovaného lovca príšer, zaklínača, ktorý zaujme post otca a opatrovateľa Ciri – dieťaťa, ktorého osud je prepojený s tým Geraltovým. Avšak nachádza sa tu aj mnoho dôležitých vedľajších postáv, ktoré figurujú v príbehu. A to vrátane Geraltových dvoch mileniek – Yennefer a Triss, ktoré sú obe mocné čarodejníčky. Knihy boli v minulosti adaptované do populárnej hernej série, ktorá obsahovala tri diely. Zaklínač, Zaklínač 2: Vrahovia kráľov a Zaklínač 3: Divoký hon – ktorý bol vydaný v roku 2015 a je celkovo považovaný za jednu z najlepších hier všetkých čias.

Scenár pre pilotný diel seriálu The Witcher je hotový!

V novom tweete od showrunnerky Lauren Schmidt Hissrich sme sa dozvedeli, že sa jedná o veľký týždeň pre fanúšikov Zaklínača, pretože scenár pilotného dielu bol práve dopísaný. Takže zatiaľ zostávajú všetky informácie o televíznej adaptácii vzácnymi a zároveň nedostatočnými. Seriál bude založený na knižných predlohách, avšak Geraltova postava bude inšpirovaná hrami. Ďalšou vecou je, že nevieme zatiaľ nič o obsadení a ani to, kedy sa séria dostane na Netflix. Nižšie v priloženom tweete môžeme vidieť obrázok, na ktorom Geralt jazdí na jeho vernom koni, známom v českej verzii ako Klepna (Eng. Roach, Pol. Płotka).

Fanúšikovia preto majú dôvod byť nadšení z tempa vývoju seriálu. Nie je to tak dávno, čo Netflix oznámil sériu Zaklínač. Takže fakt, že scenár pilotu je už hotový znamená, že by sme nemali čakať moc dlho, kým sa dozvieme viac informácii o sérii. Zatiaľ však showrunnerka berie na vedomie, že určite budú potrebné nejaké zmeny, pred tým ako začne finálna produkcia pilotného dielu.

Keď zvážime to, že Game of Thrones končí v roku 2019, vyzerá to tak, že Netflix a Amazon budú bojovať o to, kto vypustí ďalšiu veľkú fantasy sériu. Amazon plánuje prequel Pána prsteňov, čo má neuveriteľne veľký potenciál a taktiež veľký rozpočet. Avšak nezaostáva ani televízna adaptácia od Netflixu, keďže prichádza s nepreskúmaným vesmírom série Zaklínač. Značnou nevýhodou Amazonu bude neustále porovnávanie ich série s filmovou verziou Pána prsteňov od Petera Jacksona. Zatiaľ, čo Zaklínač napreduje s čistým štítom.

Tiež sa neviete dočkať na Geralta a jeho príbeh? Čítali ste knižné predlohy alebo hrali herné adaptácie? Poprípade oboje? Určite nám napíšte do komentárov, aký máte pohľad na túto sériu.

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár