Vystrelí Han prvý? Scenárista filmu Solo prezradil, či v novom filme opravil Lucasovu chybu!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Scenárista filmu Solo prezradil, či v novom filme opravil Lucasovu chybu!

O tom, že Han Solo je jedna z najmilovanejších Star Wars postáv všetkých čias tu skutočne nemusíme debatovať. Už len jeho meno sa stalo predmetom mnohých hlášok a rovnako to platí aj o jeho činoch. Asi najznámejšou hláškou sa ale nepochybne stala veta: Han shot first, teda Han vystrelil prvý. Je to narážka na jeho úplne prvú scénu v pôvodnom Star Wars filme, kedy počas rozhovoru s Greedom rovno vytiahne svoj blaster a bez akéhokoľvek rozmýšľania ho zabije.

Išlo o jeden z najcoolovejších momentov nie len ságy, ale aj celej filmovej histórie, až dokým sa k tomuto filmu po rokoch vrátil George Lucas, kvôli jeho špeciálnej edícii. Keďže sa Lucas tak zamiloval do svojej éry prequelov a ich efektov, rozhodol sa prerobiť originálnu trilógiu pridaním rôznych scén a efektov. No a keďže sme už Hana poznali ako dobrého chlapíka, Lucas sa rozhodol prerobiť túto scénu, keďže nechcel, aby sme sa na Hana pozerali ako zabijaka.

Han opäť vystrelí prvý!

Do danej scény teda prirobil ďalšiu strelu od Greeda, takže to vyzerá tak, že vystrelili súčasne a Greedo mal proste smolu. Scenárista filmu Solo, Lawrence Kasdan, ktorý napísal aj filmy ako Raiders of the Lost Ark alebo Empire Strikes Back avšak včera prezradil, že práve tento moment chcel znovu napraviť v jeho novom filme ako prvý.

Kasdan povedal, že to bolo pre neho úplnou prioritou. Prezradil, že to dokonca napísal aj do akčných scén v scenári. Vraj je tam počas jednej akčnej scény vyslovene napísané: „Je úplne jasné, že Han strelil prvý“. Ak už teda bude Solo: A Star Wars Story aspoň na niečo dobrý, určite to budú práve takéto scény, ktoré potešia každého fanúšika originálnej trilógie. Hláška „Han Shot first“ sa teda konečne bude môcť znovu používať, aj napriek Lucasovej zmene.

Tešíte sa na film Solo: A Star Wars Story? Ste radi, že scenáristi podľa všetkého napravili túto ikonickú hlášku? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -