Marvel nás zasa oklamal… Toto sú scény z trailerov, ktoré v Avengers: Infinity War vôbec neboli!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Scény z filmu Avengers: Infinity War, ktorými nás Marvel oklamal

Ak ste po zhliadnutí Avengers: Infinity War vyšli trocha zmätení, nezúfajte. Nie ste sami. Mnohí totižto čakali, že vo filme uvidia isté scény a bojové sekvencie, ktorých sme sa nakoniec nedočkali. Tí, ktorí mali napozerané trailery, ihneď vedeli, o čo ide. Marvel nás zasa nachytal.

Do trailerov schválne umiestnili isté scény, ktoré boli čisto vymyslené a nikdy nebol plán ich zakomponovať do finálneho výsledku. Vzhľadom na príbeh totižto bolo nesmierne podstatné, aby sme ako diváci nič dopredu nečakali a boli čo najviac prekvapení. To znamená, že Marvel nás opäť vedome a schválne zavádzal. Čakali sme niečo, čo sa nakoniec nestalo a tak sme boli prekvapení, za čo sme vďační. Dnes vám predstavíme príklady scén a záberov z trailerov, ktoré si štúdio vymyslelo alebo upravilo a vo filme to nakoniec bolo úplne inak.

Hulk vo Wakande

Scény z filmu Avengers: Infinity War
Zdroj: reggiestake.com

Samozrejme, Hulk postavy Bruce Banner (Mark Ruffalo) sa v Infinity War objavuje. Nie je to však na dlho a už vôbec nie na Zemi, v blízkosti Wakandy. Keď sa po udalostiach z filmu Thor: Ragnarok konečne vracia domov do New Yorku, už je to v ľudskej podobe, po čom sa Hulk odmieta vrátiť. Zrejme sa hanbil z porážky na začiatku filmu. To však nezastavilo Marvel aby nás zavádzal, že vo veľkej bitke vo Wakande sa Hulk objaví. Ako už však teraz vieme, to bol úplný výmysel a Bruce Banner akurát tak ovládal oblek Hulkbuster.

Pokoj po bitke

Scény z filmu Avengers: Infinity War
Zdroj: slashfilm.com

Jedno z ďalších klamstiev sa opäť týke Bruce Bannera. V úplne prvom traileri na Infinity War sme ho mohli vidieť, ako pokojne stojí vedľa rozbitého obleku Hulkbuster a usmieva sa na Natashu Romanoff (Scarlett Johansson). Štúdio nás tým opäť zavádzalo, čo sa týka bitky vo Wakande. Marvel nám touto scénou chcel nepravdivo povedať, že bitka sa pre hrdinov skončí dobre, čo nakoniec vôbec nebola pravda.

Miznúce Kamene nekonečna

Scény z filmu Avengers: Infinity War
Zdroj: nerdcoremovement.com

Ďalší veľký a ospevovaný moment nás mal opäť zavádzať. Reč je o zábere z druhého traileru, v ktorom Captain America (Chris Evans) vzdoruje Thanosovi. Cap ho priamo konfrontuje a na Thanosov údiv zastaví jeho úder rukou, na ktorej má samozrejme nasadenú Infinity Gauntlet. Tu však prichádza klamstvo. Vo všetkých predošlých záberoch to vyzeralo tak, že Thanos bude mať vo Wakande len 2 Kamene nekonečna. Ako už však vieme, keď tam zlovestný Titán dorazil, mal ich už 5 a jednoducho si kráčal za tým posledným.

Thorova páska cez oko

Scény z filmu Avengers: Infinity War
Zdroj: stmrojs.tk

Ako všetci vieme, film Thor: Ragnarok bol pre titulnú postavu veľmi dôležitý. Zažil v ňom toho naozaj veľa a prešiel si mnohým, čo ho ovplyvnilo aj vo filme Avengers: Infinity War. Okrem iného stretol svoju sestru Helu, ktorá mu vypichla oko. Všetky zábery nám tak prirodzene ukazovali Thora s páskou cez oko, to však opäť bola lož. Ako totižto vieme, ešte predtým, ako dorazí na Nidavellir, mu Rocket Racoon dá nové oko.

Spider-Manov oblek

Scény z filmu Avengers: Infinity War
Zdroj. cinespression.it

Spidey bol v Infinity War oficiálne menovaný za jedného z Avengerov a ako sme videli, vôbec nie je slabý. Medzi jeho nové schopnosti konečne patrí Spidey Sense, ktorým dokáže vycítiť nebezpečenstvo. Tony Stark sa ale o neho nikdy neprestane starať a v situácii, kedy to bolo potrebné, mu konečne venoval Iron Spider oblek. Ten je odolný, múdry a navyše má silné „nohy,“ ktoré sa dajú skvelo využiť v boji. V traileri ich však Spider-Manovi vymazali. Navyše v scéne vyššie chýbali Strážcovia Galaxie, ktorých Spidey chytal. Asi nám tak Marvel chcel ušetriť prekvapenie a počkať, až keď budeme v sedadlách kín.

Aký máte názor na klamstvá Marvelu? Ja osobne som za ne veľmi vďačný, keďže ide len o dobrý zámer. V konečnom dôsledku nám trailery nič až tak podstatné neodhalili, čo je len dobre. 

ZDROJlooper

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Jasné že v trailery je ničo iné, ale to len pre to aby si človek povedal cez film: „čože, ú to som nečakal…“ Je to normalne a netreba z toho robiť nič extra…

  2. Nie je pravda, že by sa Hulk hanbil. Russovci vysvetlili, že odmieta byť využívaný Brucem iba vo chvíľach nebezpečenstva a taktiež chceli dokázať, že hrdinom je aj Bruce, nie len Hulk. Ten by sa asi objavil, keby Bruce bol v priamom ohrození života, ale ukázalo sa, že Bruce sa tiež vie ubrániť (v Hulkbusterovi).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -