Ako má rok 2020 vyzerať podľa filmov a hier? Tieto predpovede im naozaj nevyšli

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Staršie sci-fi filmy sa pokúšali predpovedať budúcnosť

Nejeden človek si predstavoval, ako bude vyzerať budúcnosť. Mnohokrát sa stalo, že nám sci-fi filmy prinášali rôzne predikcie, ktoré mali za úlohu nám trochu priblížiť svet zajtrajška. Často sa vo filmoch, seriáloch, hrách či knihách spomína práve prebiehajúci rok 2020. Ani sme sa nenazdali a všetkými očakávaná svetlá budúcnosť sa pred pár mesiacmi stala prítomnosťou.

Lietajúce autá, roboti namiesto ľudí alebo apokalypsa? Toto sú zrejme tri najviac frekventované veci, ktoré nám filmy o budúcnosti priniesli. Veda sa posúva každým dňom dopredu a teda nič nie je nemožné. Poďme sa teraz spolu pozrieť na tie najlepšie predikcie na rok 2020, ktoré nám priniesol hollywoodsky priemysel.

Je to až strašidelné, no najviac predpovedí vychádza práve animovanému seriálu Simpsonovci. Ich predpovede sú často veľmi presné. Sú tu ale aj iné snímky, ktoré sa pokúšali predpovedať budúcnosť. Pravdaže, veľkej väčšine to nevyšlo. Pri niektorých prípadoch sme dokonca aj radi, keďže filmy z budúcnosti majú väčšinou katastrofický dopad. Poďme sa na to teda spoločne pozrieť.

1. Tiché miesto – Väčšina populácie je v roku 2020 vyhubená príšerami

Tiché miesto
Zdroj: nytimes.com

Na prvom mieste sa zrovna nachádza scenár, ktorý by nikto z nás pravdepodobne nechcel zažiť. Film Tiché miesto z roku 2018 nám priniesol pohľad na postapokalyptický svet po tom, čo naňho zaútočili príšery s perfektným sluchom.

Ľudia museli byť teda veľmi potichu, inak ich čakala istá smrť. Netreba sa však predčasne radovať. Príšery sa tu ukázali v prvých mesiacoch roka 2020, takýe zatiaľ nič nemáme vyhraté!

2. Na hrane zajtrajška – Vojna s mimozemšťanmi v kovových skeletonoch

Zdroj: actionagogo.com

Ďalší film s názvom Na hrane zajtrajška nám ukazuje boj s útočníkmi z vesmíru. Títo mimozemšťania prišli v roku 2015 na Zem a spustili rýchlu inváziu, ktorá zasiahla celý svet. V roku 2020 sa ľudstvu konečne podarilo vyrobiť technológiu, ktorá sa dokáže nepriateľom vyrovnať. V dnešnom svete sa aj armáda modernizuje stále viac, ale nie sme ani zďaleka tak blízko k technológii z filmu.

3. Pacific Rim – Monštrá Kaiju začali vyhrávať vojnu proti robotom Jaegers v roku 2020

sci-fi filmy
Zdroj: geektyrant.com

Film sa síce odohráva v roku 2025, no jeho otváracia sekvencia je však zasadená o 5 rokov skôr. Podľa časovej osi tohto vesmíru je práve 2020 rok, kedy monštrá Kaiju začali vyhrávať vojnu s robotmi Jaegers. Samozrejme ani toto nie je najšťastnejší príbeh, ktorý by sme všetci chceli vidieť zrealizovaný aj v realite.

4. Call of Duty: Ghosts – Federácia amerických štátov útočí na Mexiko

Call of Duty: Ghosts
Zdroj: microsoft.com

Séria Call of Duty je každým dielom zasadená v inom časovom období. Konkrétne však časť s podtitulom Ghosts je zasadená do roku 2020. Po katastrofických udalostiach sa posledné americké štáty spoja do spoločenstva s názvom Federácia amerických štátov. Po zjednotení sa rozhodnú zaútočiť na Mexiko a Karibik. Vojna tiež nie je naša šálka kávy, preto sme radi, že ani tento scenár tvorcom nevyšiel.

5. Ja, robot – Založenie spoločnosti USR Robotics v roku 2020

sci-fi filmy
Zdroj: empireonline.com

Film Ja, robot sa síce odohráva v ešte ďalekej budúcnosti, a to v roku 2035, no spoločnosť USR Robotics bola založená práve v prebiehajúcom roku. Predsa len, ani najmodernejšie roboty neboli to pravé orechové, keďže umelá inteligencia V.I.K.I. prišla na to, že by mala ľudstvo odstrániť. Do istej miery je táto budúcnosť pekná, až kým sa roboti nerozhodnú prevziať vládu nad svetom.

6. Ninja korytnačky – Hra z roku 1991 ukazuje cestovanie časom

sci-fi filmy
Zdroj: hollywoodreporter.com

Hra, ktorá vyšla v roku 1991, nám ukazuje príbeh Ninja Korytnačiek, ktoré sa ocitnú v roku 2020. Tieto legendy s pancierom na chrbte sa ocitnú v putovaní na ceste časom a ich posledná zastávka je práve rok 2020. Priznajme si, toto je až príliš pritiahnuté za vlasy na to, aby to bola pravda. Pre istotu sa však vyvarujte väčším plazom.

7. Oceľová päsť – Všetci boxeri sú nahradení robotmi

Oceľová päsť
Zdroj: collider.com

Konečne nejaká pozitívna správa. Zápasníci sa už nemusia naďalej trápiť v ringu. V roku 2020 totiž príde prevrat a všetku krv, kosti a mäso v ringu nahradia skrutky, olej a plech. Takáto je predikcia filmu Oceľová päsť, kde si môžete z bezpečnej vzdialenosti odbojovať svoj zápas, čo je celkom dobrý nápad. Len škoda, že to nejako nevyšlo a namiesto toho môžeme trénovať s mikrovlnkou.

Sci-fi filmy nám ukázali skutočné množstvo možných scenárov za posledné roky. Pravdaže, mnohým z nich nevyšlo. Keď si však spätne pozriete náš rebríček, tak sami uznáte, že to tak je zrejme lepšie. Stále dúfame, že sa skutočne pokroku dočkáme a už čoskoro budeme žiť v lepších zajtrajškoch, ako nám to niekedy predpovedá filmový priemysel.

Ste radi, že tieto predikcie nevyšli? Chceli by ste, aby sa niečo stalo realitou?  Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: ranker.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -