Sci-fi udalosť roka. Z epickej ukážky naskakujú zimomriavky

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Trailer na 2. sériu Halo

Rok 2024 bude veľkolepý pre fanúšikov sci-fi príbehov. Len nedávno sme informovali o novom Netflix seriáli od tvorcov Hry o tróny s názvom 3 Body Problem, ktorý rozoberie témy mimozemského života aj virtuálnej reality. Onedlho si na streamovacích službách pozrieme aj nové sci-fi filmy z minulého roka, a to vrátane „českého Blade Runnera“ či ambiciózneho Tvorcu. Vášniví hráči a nadšenci tohto žánra však majú vyhliadnutú ďalšiu novinku, ktorou je očakávaná 2. séria seriálu Halo. Ten, ako isto viete, vychádza z rovnomennej hernej série, ktorá má doslova legendárny status. Dosiahne ho aj seriálová adaptácia?

Paramount nedávno odhalil aj dátum premiéry druhej série, ktorá je stanovená na 8. februára 2024. Seriál bude u nás dostupný exkluzívne na SkyShowtime. A aby nám tvorcovia trochu skrátili čakanie, predstavili nám oficiálny trailer na 2. sériu, ktorý nájdete nižšie v článku. Ten ukazuje vojnu ľudstva proti Covenantom, ukazuje návrat starých známych postáv a odhaľuje tiež najmocnejšiu mimozemskú superzbraň Halo.

Halo
Zdroj: Paramount+

Master Chief John-117 vedie svoj tím elitných Spartanov proti mimozemskej hrozbe známej ako Covenant. Po šokujúcich udalostiach na odľahlej planéte John nemôže zbaviť pocitu, že vojna sa významne zmení, a riskuje všetko, aby dokázal to, čomu nikto iný neverí – že Covenant sa chystá zaútočiť na najväčšiu ľudskú pevnosť. Na pokraji skazy sa John vydáva na cestu nájsť kľúč k spáse ľudstva alebo jeho zániku – Halo, píše o deji druhej série štúdio Paramount.

Z prvej série sa vracajú všetci preživší, vrátane Pabla Schreibera ako Master Chiefa, dezertéra Sorena v podaní herca Bokeema Woodbina či Nataschy McElhone alias Dr. Catherine Halsey. K najvýraznejším hereckým posilám v novej sérii bude patriť Joseph Morgan, ktorý stvárni postavu Jamesa Ackersona, ambiciózneho spravodajského operatíva, ktorý sa vypracoval v radoch spravodajskej služby. Pridá sa aj herečka Cristina Rodlo, ktorá sa objaví ako Talia Perez, desiatnička špecializujúca sa na lingvistiku, ktorá je súčasťou UNSC.

Čo čakať od druhej série?

Prvá séria Halo sa stretla so zmiešanými reakciami kritikov, ako aj divákov. Ľudia mu vyčítajú hlavne derivatívny spôsob rozprávania príbehu. Aj keď mala svoje svetlé chvíle, „Halo vníma svoj herný podklad s rešpektom, no s istou opatrnosťou, ako keby sa bálo vynechať kľúčový prvok,“ píše Todd Martens z LA Times.

Fanúšikovia hernej série túto oddanosť pôvodnému materiálu určite ocenili, pričom väčšina divákov sa zhodne na jednej veci. Príbeh je rozohraný tak, že 2. séria Halo ma našliapnuté byť lepšou a epickejšou ako tá prvá.

Videli ste prvú sériu seriáli Halo? Ako sa vám páčila? Budete tú nasledujúcu sledovať s optimizmom? Napíše nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -