Animovaný SCOOB! sa pripomína posledným trailerom pred uvedením do kín. Dokáže legendárny zvierací detektív zaujať?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Zvierací detektív Scoob opäť na stope 

Tento ikonický nešikovný psík je detstvom mnohých z nás. Scooby-Doo sa dočkal obrovského množstva seriálových epizód, kde riešil v sprievode svojich priateľov najrôznejšie záhady, ktoré sme v minulosti tak nadšene sledovali počas skorých ranných hodín. Rovnako sa môže popýšiť desiatkami animovaných filmov a dokonca i hranými adaptáciami, aj keď nijak zvlášť úspešnými.

Nová zverejnená ukážka prezrádza, že novinka bude tradičnou origin snímkou a súčasne samostatným filmovým prípadom, ktorý sa bude zaoberať zmiznutím ústrednej dvojice, teda Scoobyho a Shaggyho (ktorému pre tentokrát neprepožičiava hlas Matthew Lillard, čo ho mimochodom podľa všetkého trochu urazilo).

Modernejšie a inovatívnejšie pokračovanie 

Pátrať po nich budú zvyšní kamaráti Fred, Daphne a Velma, pričom sa zdá, že scenárista Matt Lieberman a ženská polovica kreatívneho pera Kelly Fremon Craig sú absolútne verní pôvodným charakterom a v rámci nich sa, našťastie, nesnažia nijako fungujúce archetypy inovovať.

Trailer pôsobí moderne a zdá sa, že autori idú so súčasnými trendmi. Preto majú v ukážke svoje zastúpenie superhrdinovia (jednému z nich prepožičal hlas známy herec Mark Wahlberg), v konkrétnom monológu sa dokonca spomína Netflix a podľa všetkého pôjde o svižnú jazdu plnú najrôznejších akčných scén a pôsobivých scenérií.

To na jednej strane pritiahne pozornosť mladších divákov, ale je očividné, že na srdečný humor, temnejšie ladenú atmosféru a starosvetské detektívne postupy sa takmer úplne zanevrelo. Režisér Tony Cervone ide očividne novátorskou cestou, ktorá príliš neexperimentuje, nedáva priestor neočakávaným odbočkám a preto zrejme vyložený hit očakávať nemôžeme.

Scoob
Zdroj: cinelinx.com

Kedy Scoob zašteká na filmovom plátne? 

Tento fakt však nutne neznamená to, že pôjde o zlý animovaný film, keďže minimálne z vizuálneho hľadiska je aktuálny a súčasne si udržiava vlastnú tvár. Prítomná animácia pôsobí svojsky a výborne v nej vynikajú sýte farebné kombinácie.

Starší fanúšikovia však zrejme nebudú schopní prekonať fakt, že ich milovaný Scooby-Doo prešiel takouto modernizáciou, ktorá zapríčinila to, že z pôvodnej verzie mnoho nezostalo. Snáď len prirodzené sympatie a nenútený humor zo strany milého psíka. Ako celý film SCOOB! nakoniec dopadne sa dozvieme 14. mája 2020, kedy je naplánovaná oficiálna kino premiéra.

Dáte novému poňatiu dobrodružstiev Scoobyho-Doo a jeho detektívnych spoločníkov šancu, alebo vám zverejnené ukážky príliš nesedia? Podeľte sa o svoje názory a domnienky prostredníctvom komentárov.

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -