Temný horor Scorn dostáva nové gameplay video, ktoré poodhaľuje desivý závoj tajomstva

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Gameplay video odhaľuje Scorn a jeho temný svet

Vývojári z Ebb Software sú na videohernej scéne od roku 2013, avšak ich prvotiny sme sa stále nedočkali. Áno, vizuálne podmanivý, hudobne strohý a na pohľad odstrašujúci Scorn ani po rokoch vyvíjania nevyšiel, avšak aktuálne gameplay video naznačuje, že práce na ňom pomaly, no isto končia. Trinásťminútová ukážka hrateľnosti zapôsobila i na najstriktnejších neveriacich Tomášov.

Autori sa nikdy netajili tým, že Scorn do veľkej mieri vychádza z tvorby H. R. Gigera (design Votrelca) a Zdzisława Beksińskiho (populárny umelec zaoberajúci sa antiutópiou). To v praxi znamená, že i aktuálne video vyzerá ako kúsok poctivo prepracovaného umenia.

Prostredia v hre majú byť signifikantné a pôsobiť ako samostatný charakter, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou podarilo. Minimálne prezentovaná verzia je v rámci svojej estetickej stránky pozoruhodná a prekrásne vytvorená.

Interiéry pomyselného pekla sú skutočne desivé a nepríjemne pôsobia na koncového užívateľa. Jednotlivé koridory sú chladné, deprimujúce a bezútešné, pričom k výslednému vykresleniu atmosféry prispieva odťažitá zvuková kulisa, ktorá ešte väčšmi prehlbuje skľučujúce pocity beznádeje.

Možný horor dekády?

Hrateľnosť vás zrejme neprekvapí, nakoľko ide o tradičný akčný survival horor, ktorý ťaží najmä z umne vystavanej atmosféry a neopozeraných prostredí. I konkrétne dizajny monštier dotvárajú nepríjemnosť celého projektu.

Okrem toho a mierne obmenených mechaník fungovania zbraní je Scorn relatívne bežnou hrou. Preto je otázne ako veľmi audiovizuálny zážitok vynahradí určitú plytkosť, respektíve neoriginálnosť, gameplay zložky.

Scorn gameplay video new
Zdroj: news.xbox.com

Hoci predošlé riadky môžu znieť až príliš negativisticky, autori v zásade nerobia nič zle. Prichádzajú totiž so žánrovým projektom, ktorý je založený na určitých overených postupoch.

Ak ste si teda mysleli, že by Scorn mohol prísť s akousi revolúciou, pravdepodobne vás sklame. Pohybuje sa v rámci fungujúcich mantinelov, ktoré umiestňuje do naozaj fantastického prostredia, pričom to sa nepochybne stane hlavným ťahúňom roky očakávanej hry.

Tá má vyjsť niekedy budúci rok a to exkluzívne pre osobné počítače a konzoly Xbox. Či sa novinka pozrie aj na platformu spoločnosti Sony je otázne.

Myslíte, že nadchádzajúci titul Scorn má potenciál byť hororom tohto desaťročia? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -