Martin Scorsese oznámil dátum natáčania nového filmu. Hrať v ňom bude aj Leonardo DiCaprio

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Režisér Martin Scorsese sa pustí do natáčania drámy Killers of the Flower Moon, v ktorej nás svojou prítomnosťou poteší herecké duo Leonarda DiCapria a Roberta De Nira.

Produkcia sa mala oficiálne začať ešte začiatkom tohto leta, avšak z dôvodu stále sa šíriacej pandémie nového koronavírusu ju museli presunúť do budúceho roka. Výroba je po novom naplánovaná na február 2021.

Zdroj: smokescreenlondon.com

Čo nám Martin Scorsese prezradil o filme Killers of the Flower Moon?

Režisér chce započať natáčanie v štáte Oklahoma, a to presnejšie v štátnom parku Osage Hills. Celý proces prvotných príprav by mal trvať 16 týždňov s tým, že výrobný tím začne preskúmavanie terénu už na prelome decembra. Scorsese naznačil, že nás čaká ďalší nabúchaný western:

„Myslíme si, že to je western. Príbeh sa odohral v rokoch 1921-1922 v Oklahome. Určite v ňom nájdete aj kovbojov, ale okrem koňov majú aj autá. Film sa zameriava na indiánsky kmeň Osage, ktorých územie sa pre nich stalo osudným. Po objavení ropy, ako tomu bolo aj v banských oblastiach Yukon a Colorado, sa na území Osage vylodili supy z Európy. No a V tých časoch by ste išli sedieť skôr za zabitie psa, ako za zabitie indiána.“

Podľa kritikmi uznávanej knižnej predlohy od Davida Granna

Ako by tomu bolo, ak by si dnešný tvorcovia vymysleli príbeh po svojom? Niekedy je jednoduchšie odkúpiť práva a natočiť projekt podľa knižnej predlohy. Výnimkou nebude ani nadchádzajúci projekt Scorseseho, ktorý sa podopiera o knižné dielo Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI.

Hlavnou postavou nebude nikto iný, ako DiCaprio, ktorému bude znepríjemňovať život De Niro v podobe „kráľa Osage Kills“ Williama Hala, zodpovedného za väčšinu vrážd. Obaja herci tak opäť spoja sily so starým dobrým kamarátom, s ktorým natočili nejeden projekt. Kombinácia ScorseseDiCaprio spoločne priniezla do sveta kinematografie už 5 kvalitných filmov (Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prekliaty ostrov a Vlk z Wall Street). ScorseseDe Niro majú na konte až 8 celovečerných filmov (Mizerné ulice, Taxikár, Zúriaci býk, Kráľ komédie, Mafiáni, Irishman, Mys hrôzy a New York, New York).

rola leonarda dicapria Martin Scorsese Killers of the Flower Moon
Zdroj: cnd.collider.com

Film bol pôvodné krytý štúdiom Paramount, ktoré chcelo započať natáčanie už v marci tohto roku. Vskutku nereálne, a to sa pre projekt stalo osudným. Paramount si totižto svoje konanie rozmyslel a 200-miliónový rozpočet im prišiel ako privysoký. Našťastie sa filmu Killers of the Flower Moon ujalo Apple TV+ a okrem strieborného plátna ho uvidíme aj na streamovacej platforme. Premiéra je naplánovaná na rok 2022.

Čo hovoríte na film Killers of the Flower Moon, ktorý zrežíruje Martin Scorsese? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -