Režisér Scott Derrickson sa vyjadruje ku Doctor Strange 2 a postoji štúdia ku pokračovaniu úspešného filmu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po ohromnom úspechu v podobe Captain America: Civil War zakončilo štúdio Marvel rok 2016 vydaním filmu Doctor Strange. Šéf štúdia Kevin Feige si tak konečne po dlhej dobe splnil sen dostať Strangea na plátno. Jeho viera v projekt sa vyplatila, keďže superhrdinský film s Benedictom Cumberbatchom zarobil vyše 650 miliónov dolárov. Obdržal taktiež prevažne pozitívne recenzie a hodnotenia od divákov. Vďaka jedinečným vizuálnym efektom a odhaleniu skutočnej mágie MCU si fanúšikovia Strangea rýchlo obľúbili. Dočkáme sa ale pokračovania, Doctor Strange 2?

Marvel múdro využíva obľúbenosť postavy, keďže už koncom tohto roku sa objaví v Thor: Ragnarok. Neskôr sa samozrejme pripojí ku veľkolepému boju v Avengers: Infinity War. Toto ale zanechalo budúcnosť filmu Doctor Strange 2 nejasnú. Dokonca ani režisér prvého filmu Scott Derrickson netuší kedy, a či vôbec sa stane skutočnosťou.

Nádherná a hrôzostrašná temná dimenzia vo filme Doctor Strange
Nádherná a hrôzostrašná temná dimenzia vo filme Doctor Strange | Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Derrickson poskytol rozhovor portálu EW pred nadchádzajúcim vydaním Doctora Strangea na DVD. Po diskutovaní o priebehu natáčania prvého filmu, sa rozprávali aj o možnosti pokračovania. Marvel Studios má až do konca roka 2019 na časovej osi zmapované všetky nadchádzajúce filmy, čo v Derricksonových očiach nezanecháva veľa priestoru filmu Doctor Strange 2. To je ale pre režiséra dobrá vec. Konečne sa totiž dočká nejakého odpočinku.

Blízka budúcnosť Marvelu, filmu Doctor Strange 2 a režiséra Derricksona

Režisér nám v rozhovore odhalil, že sa mu žiada zaslúžený odpočinok po tvrdej práci. Keď a ak vôbec sa dočkáme pokračovania Doctor Strange, dovtedy sa vraj režisér bude venovať televíznej dráme. Práce na filme Doctor Strange 2 sa začnú najskôr v roku 2019, keďže má Marvel momentálne plné ruky práce s natáčaním viacerých filmov naraz.

Je veľmi nepravdepodobné, že by sme sa dvojky nedočkali
Je veľmi nepravdepodobné, že by sme sa dvojky nedočkali | Zdroj: rollingstone.com

Ak sa pokračovania dočkáme, je veľmi ťažké si predstaviť, že by nebol ako režisér opäť priradený Derrickson. O príbehu vraj už dávnejšie uvažoval a s momentálnou hromadou práce, do ktorej sa Marvel pustil, bude mať Scott ešte veľa času uvažovať a svoje nápady zdokonaliť.

Doctor Strange 2 bude pravdepodobne slúžiť ako kľúčový film na naštartovanie Fáze 4 niekedy v roku 2020, alebo neskôr. Tešíte sa?

ZDROJEW

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -