Sea of Thieves a jeho pirátske dobrodružstvá prichádzajú na Steam

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Pirátske plavby na najpreferovanejšej platforme 

Poskytovatelia digitálnych hier a služieb spojených s hraním si nepochybne navzájom konkurujú. Je pritom jedno, či hovoríme o platforme Steam, Uplay, Origin, Epic Store alebo Microsoft Store.

Každý zo zmienených gigantov si chce na svoju platformu získať čo možno najväčší počet stálych používateľov, ktorí budú dané virtuálne prostredie využívať najčastejšie. Netreba prízvukovať, kto je nekorunovaným kráľom medzi týmito internetovými obchodmi.

Štatút Steamu a jeho obrovskú popularitu začína akceptovať i početná konkurencia. V minulosti sa napríklad Origin a dokonca i Microsoft Store snažili zaistiť exkluzívne hry pre svoje digitálne obchody.

Dnes však materské spoločnosti týchto platforiem expandujú práve na Steame. Microsoft tentokrát prináša širšiemu spektru hráčov multiplayer titul Sea of Thieves.

Sea of Thieves 1
Zdroj: g2play.net

Život námorníckeho dobrodruha v Sea of Thieves 

Hoci štart projektu z dielne štúdia Rare (autori legendárneho FPS GoldenEye 007) nebol najlepší, vývojári ho postupne vylepšovali, pridávali nový zaujímavý obsah, no a dnes môžete v spomínanej hre nájsť plno dobrodružstva.

Od spoločného preháňania sa po divokých neznámych moriach, cez boje s mýtickými beštiami i kostlivcami, až po hľadanie pokladov a plnenie questov. Vzhľadom k tomu, že ide o multiplayerovo orientovaný počin, asi vás neprekvapí, že si v ňom najviac zábavy užijete s kamarátom, či rovno celou námorníckou partiou.

Samozrejme, sólo vlci a osamelí bojovníci nemajú dvere zavreté, avšak podľa ohlasov v recenziách sa v takomto prípade rýchlejšie dostaví stereotyp a určitá únava tematiky. Tak či onak, Sea of Thieves vo svojej terajšej podobe ponúka veľké množstvo obsahu, ktorému sa oplatí venovať čas.

Najmä preto sa nemusíte obávať, že by ste v ňom nemali do čoho pichnúť. Ak ste navyše čakali, pokiaľ sa atraktívna hra dostane na vašu obľúbenú platformu, zapíšte si dátum 3. jún 2020 do kalendára. Presne vtedy sa Sea of Thieves s cenovkou 39,99 € pozrie na Steam a bude prostredníctvom neho oficiálne vydaný.

Pustíte sa v deň Steam vydania do pirátskych bitiek a nespočetných plavieb po nespútaných morských vlnách? Pokojne nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -