Šéf Marvel Studios Kevin Feige opúšťa MCU, aby pracoval na tomto filme

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Šéf Marvel Studios Kevin Feige je americký producent filmov. Je to človek, ktorý má hlavné slovo pri tvorbe celého Marvel Cinematic Universe. Filmy, na ktorých pracoval, zarobili dokopy už viac ako 26 miliárd dolárov, niet teda divu, že jeho meno sa stalo ikonou producentského úspechu. Teraz však, ako potvrdil portál THR, prvýkrát v živote pracuje na projekte mimo značky Marvel – prichádza do vesmíru Star Wars.

4. fáza mcu marvel
Zdroj: wearemoviegeeks.com

Šéf Marvel Studios Kevin Feige má nový projekt

Nemusíte hrabať hlboko, aby ste si našli nejaké ďalšie zaujímavé čísla, ktoré vyjadrujú Feigeho veľkolepú kariéru. Na webe IMDb si môžete všimnúť, že produkoval už neskutočných 53 projektov. Ďalších 16 už bolo oznámených a momentálne sú vo fáze vývoja.

Zo všetkých projektov, na ktorých kedy Kevin Feige pracoval, bolo až 41 celovečerných filmov. Zvyšné boli krátkometrážne počiny či animované a hrané seriály. Úplne najzaujímavejšie je však to, že ešte nikdy neprodukoval film, ktorý by nepatril pod značku Marvel Entertainment. Teda až doteraz.

Šéf Marvel Studios Kevin Feige
Zdroj: syfy.com

Star Wars

„Tešíme sa na projekty, na ktorých pracujú Kathy a tím Lucasfilmu, nielen v ohľade Star Wars, ale aj Indiana Jonesa a ďalších častí spoločnosti, vrátane ‚Children of Blood and Bone‘ s Emmou Watts a Foxom,“ povedal predseda Walt Disney Studios a hlavný šéf kreatívy Alan Horn. Na žiadosť o vyjadrenie od portálu The Hollywood Reporter potom ešte povedal toto:

„So záverom ságy Skywalkerovcov, Kathy [Kathleen Kennedy] pripravuje novú éru rozprávania príbehov z univerza Star Wars. Keďže vieme, aký veľký fanúšik je Kevin [Feige], dávalo zmysel, aby sa títo dvaja výnimoční producenti spojili a pracovali na jednom Star Wars filme.“

lucasfilm
Zdroj: youtube.com

To, že Feige je veľkým fanúšikom Star Wars, nás až tak veľmi neprekvapuje. Sám sa totižto vôbec nehanbí za to, že je rodený geek – predsa len, ako najväčší producent komiksových filmov by sa patrilo, keby bol aj konzumentom všemožnej populárnej kultúry, ktorej neodlúčiteľnou súčasťou sú Hviezdne vojny. Prácu na novom filme z legendárneho univerza však nezískal len preto, že sa na ňu hodí, ale preto, ako veľmi sú si štúdia Marvel Entertainment a Lucasfilm blízke.

Oba producentské domy a značky, ktoré zastrešujú dve najväčšie filmové série všetkých čias, spolu patria pod Walt Disney Studios, divíziu konglomerátu The Walt Disney Company. Marvel bol veľkým myšiakom odkúpený v roku 2009, zatiaľ čo Lucasfilm mu patrí od roku 2012. V štúdiách sú kľúčovými ľuďmi vyššie spomenutí Kevin Feige a Kathleen Kennedy, pričom ich spolupráca je možná len vďaka blízkemu vzťahu medzi dvojicou spoločností.

kathleen kennedy
Zdroj: hollywoodreporter.com

Kathleen Kennedy pracovala na vyše 60 filmoch (4 Star Wars filmy), ktoré dokopy obdržali 8 nominácií na Oscara. Jej kariéra je plná známych projektov, ktoré produkovala po boku Stevena Spielberga, ako napríklad E.T. – Mimozemšťan či séria Jurský Park. Sme naozaj zvedaví, čo vzíde z jej spolupráce s Feigem, pričom nič iné ako jeden z najveľkolepejších počinov histórie by sme pravdepodobne čakať nemali.

Na akom filme podľa vás budú spolupracovať Kevin Feige a Kathleen Kennedy? Veríte, že ich spojenie prinesie najväčší Star Wars film vôbec? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: hollywoodreporter.com, theverge.com, imdb.com, wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -