Šéf Marvel Studios Kevin Feige prezradil, ktorá MCU postava je jeho najobľúbenejšia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Šéf Marvel Studios odhaľuje, kto je jeho obľúbený MCU charakter

Šéf Marvel Studios Kevin Feige prezrádza, kto je jeho najobľúbenejší superhrdina z MCU. Americký filmový producent vedie najúspešnejšie univerzum histórie od roku 2007. Snímky, na ktorých dodnes pracoval, zarobili vyše 25 miliárd dolárov, niet teda divu, že jeho meno sa stalo ikonou producentského úspechu.

Samotný Marvel Cinematic Universe, z ktorého vzišiel aj aktuálny najúspešnejší film všetkých čias (Avengers: Endgame), sa skladá už z neuveriteľných 23 počinov, ktoré vyšli v rozmedzí necelých 12 rokov. V nasledujúcom období, konkrétne do konca roku 2022, pribudne 10 ďalších MCU filmov, v ktorých sa vrátia staré známe mená, no taktiež v nich spoznáme nové postavy založené na ikonických komiksoch.

Práve na základe kvalitných a obľúbených postav sa toto monštruózne univerzum rozrástlo do nezastaviteľných rozmerov. Jednotlivých charakterov je už tak veľa, že prakticky každý potenciálny divák si medzi nimi nájde niekoho, kto ho osloví. Aj vďaka tomu má Marvel tak veľa fanúšikov. Keby ste si však mali vybrať, kto je vaša úplne najobľúbenejšia postava zo všetkých, dokázali by ste to? Alebo by vám to dalo zabrať? Nuž, samotný Kevin Feige s tým problém nemal…

Feige sa v takmer hodinovom rozhovore s NYFA (New York Film Academy) rozrozprával na rôzne témy, ktoré nepochybne zaujímajú všetkých fanúšikov. Reč prišla aj na osobnejšie otázky, medzi ktorými stihol odhaliť, ktorá z MCU postáv je jeho najobľúbenejšia.

Iron Man je jasný favorit

Väčšina fanúšikov by si svojho favorita vybrala z pôvodnej šestky Avengerov, pričom ani Feige nie je výnimka. Konkrétne sa najviac zamiloval do Iron Mana (Robert Downey Jr.), ktorého by sme si vybrali aj my. Toto k tomu šéf Marvel Studios povedal:

„Väčšinou je odpoveďou to, na čom práve pracujem a čo mi práve beží v hlave, ale keďže stále spomínam na Endgame a doslova nedokážem uveriť tomu, že tu s vami sedím v období, kedy som dokončil Infinity Ságu a mám za sebou 22 [23, vrátane Spider-Man: Ďaleko od domova] filmov a tento príbeh sme uzatvorili… Vyberám si Iron Mana, pri ktorom to začalo aj skončilo.

Feige pred odpovedaním povedal, že je to to isté, ako keby sa ho niekto opýtal, ktoré z jeho detí má najradšej. „Jednoducho sa to nedá,“ dodal.

Ďalšie dôvody

Medzi dôvody, prečo si vybral práve tohto hrdinu patrí aj fakt, že MCU začalo práve filmom Iron Man v roku 2008. Toho spolu s ostatnými producentmi zo štúdia Marvel a materskej spoločnosti Disney vybrali, aby sa stal počiatočnou tvárou nového univerza. Nemohli začať X-Menmi, Fantastickou štvorkou, Spider-Manom ani Hulkom, pretože tých vlastnili iné spoločnosti. Feige vtedy povedal: „Ak si svoju prácu vykonáme dobre, Tony Stark bude rovnako známy ako Iron Man.

marvel iron man 2008 robert downey jr
Zdroj: thedailyfandom.com

Feigemu sa nakoniec podarilo nepriniesť na filmové plátno len superhrdinu, ale viacrozmernú postavu – človeka, ktorý sa musí stať superhrdinom. A tak sa naozaj meno Tony Stark stalo rovnocenné menu Iron Man. Za to patrí veľká vďaka aj hercovi Robertovi Downeymu Jr., ku čomu sa šéf Marvelu vyjadril nasledovne:

„Doslova prvé rozhodnutie, ktoré som učinil ako prezident Marvel Studios, bolo obsadenie Roberta Downeyho Jr. A bola to zábava, pretože sme vedeli, že to bude buď úžasné, alebo úplný odpad. Je v tom malý rozdiel. Nakoniec to bolo úžasné. Vždy hovorievam, žiaden RDJ, žiadne MCU.“

Je neuveriteľné, čo Kevin Feige dokázal. A to ešte ani zďaleka nie je pri konci. Štvrtá fáza MCU začína filmom Black Widow, po čom má producent ešte veľké plány na mnoho ďalších rokov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -