Pripravte si lupu. Sega oznámila k svojmu 60. výročiu mini verziu Game Gear Micro

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Spoločnosť Sega oslavuje svoje 60. narodeniny a fanúšikom oznámili vzrušujúcu novinku. Na počesť okrúhleho výročia vydajú novú konzolu Sega Game Gear Micro, ktorej rozmery vás prekvapia.

Herná novinka totiž predstavuje veľkosť dlane a dodáva sa s 1,15-palcovým displejom. Dočkať by sme sa jej mali 6. októbra 2020 a stať bude približne 45 dolárov. K dispozícii bude hneď niekoľko farebných verzií – červená, modrá, žltá a čierna, pričom každá z nich bude obsahovať iné hry.

Sega Game Gear Micro
Zdroj: endgadget.com

Oplatí sa zakúpiť nový Sega Game Gear Micro?

Prečo dali výrobcovia do každej farebnej verzie iné hry? No predsa, aby si fanúšikovia zakúpili viac ako len jeden kus ich malej konzoly. Ak sa však rozhodnete kúpiť všetky 4 farby Game Gear Micro v rámci jedného balíku (približne 250 dolárov), dostanete Big Windows Micro lupu, vďaka ktorej získate ešte lepší exkluzívnejší zážitok z hrania. Japonci nás predsa len nikdy neprestanú udivovať.

Herná konzola bude poháňaná dvoma AAA batériami alebo si ju pripojíte na USB kábel. Zapojiť do nej budete môcť dokonca aj vlastné slúchadlá. Nechýba ani úložisko pre vaše hry, čo znamená, že si môžete užívať akékoľvek obtiažnosti a všetky úrovne vašich obľúbených retro hier.

Sega Game Gear Micro
Zdroj: polygon.com

Aké hry nájdete vo všetkých 4 verziách?

Ako som už spomínal vyššie, každá farba predstavuje iné hry. V čiernej verzii nájdete hry Sonic The Hedgehog, Puyo Puyo 2, Out Run a Royal Stone. V modrej verzii nájdete hry Sonic Chaos, Gunstar Heroes, Sylvan Tale a Baku Baku Animal. V žltej verzii nájdete hry Shining Force Gaiden: Endei – Jashin no Kuni he, Shining Force Gaiden: Final Conflict a Nazopuyo Aruru no Ru. V poslednej červenej verzii nájdete hry Revelations: The Demon Slayer, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The GG Shinobi a Columns.

Výrobca nesklamal a do mini konzol zmestil všetky legendárne hry, na ktoré si vždy radi nostalgicky zaspomíname. Tento nápad po prvýkrát Sega predstavila ešte minulý rok, kedy na trh zavítala konzola Genesis Mini. Už podľa názvu viete, že aj tento kúsok sa zaradil do mravčej rodiny a prekvapivo si získal obrovský počet záujemcov.

Aj napriek tomu, že vaše oči zaplačú a pokazia sa, vlastniť takéto niečo je ako keby máte v rukách kúsok histórie. Nielenže ide o skvelú zberateľskú kolekciu, ale ešte sa pri nej aj skvelo zabavíte. Rozhodnutie už necháme na vás.

Čo hovoríte na novinku Game Gear Micro, ktorú nám v októbri predstaví spoločnosť Sega? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -