Séria Hry o život sa dočká novej knihy, z ktorej sa neskôr natočí film!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je naozaj neuveriteľné, akého úspechu sa dočkala knižná a filmová séria Hry o život. Prvý film sa dostal do kín v roku 2012, kedy zlomil hneď niekoľko rekordov. Vrámci otváracieho dňa a otváracieho víkendu išlo o najúspešnejší film, ktorý nebol pokračovaním nejakej série. Čísla prekvapili aj samotný Hollywood. Z rozpočtu $78 miliónov si film totižto celosvetovo zarobil 694,4 miliónov amerických dolárov.

Pokračovanie Hry o život: Skúška ohňom bolo ešte úspešnejšie a do kasičky prinieslo neuveriteľných $865 miliónov. Tretia kniha s názvom Hry o život: Drozdajka bola rozdelená do dvoch filmov, pričom prvý z nich si zarobil $755,4 miliónov a druhý $653,4 miliónov. Čísla síce boli nižšie, no stále šlo o úspech.

Zdroj: screenrant.com

Hry o život dostanú druhý dych

Podobný úspech sa snažili dosiahnuť aj iné štúdia, ako napríklad Summit s ich sériou Divergencia. Tá sa však prepadla tak hlboko, že posledný film ani nikdy nevznikol. Dotiahnuť to do úspešného konca sa podarilo aspoň filmom Labyrint. Každopádne, ani séria Hry o život ešte nepovedala svoje posledné zbohom.

Spisovateľka Suzanne Collins sa totižto vracia pre prequel príbeh, ktorý bude zasadený 64 rokov pred udalosťami originálnej trilógie. Zatiaľ nepomenovaná novela už dokonca pozná aj svoj dátum vydania – 19. máj 2020. Tým najväčším prekvapením je, že štúdio Lionsgate už spolu s Collins pracuje na filmovej adaptácii!

Väčšina ľudí ju pozná pre jej rolu Katniss Everdeen
Zdroj: vanityfair.com

O príbehu toho zatiaľ veľa nevieme, no určite sa o ňom dá teoretizovať. Pokiaľ sa príbeh prvého filmu/knihy odohráva počas 74. Hier o život, tak by sa nová kniha a film mali zamerať na jubilejné 10. Hry o život. Logicky, tentokrát bez Jennifer Lawrence v hlavnej úlohe. Dočkáme sa teda úplne nového hereckého obsadenia. Pokiaľ to však fungovalo pre Fantastické zvery (tiež prequel), tak by to nemalo prečo nefungovať aj pre túto sériu.

Tak čo, tešíte sa na novú knihu a film? Alebo by ste boli radšej, pokiaľ by túto sériu už ďalej nedojili? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -