Vieme, koľko častí ešte dostane séria Rýchlo a zbesilo. Navždy ju ukončí dvojdielny film

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Séria Rýchlo a zbesilo počas rokov

Filmová séria Rýchlo a zbesilo nám prináša radosť a zábavu už od roku 2001. Za svoju dobu pôsobenia prešla veľkým vývinom, čo sa mnohým pôvodným fanúšikom nepáči. Prvé tri – štyri filmy totiž boli zamerané predovšetkým na pouličné preteky, no od štvrtého filmu sa séria začala meniť na akčnú.

Filmom Rýchlo a zbesilo 5 sme sa nadobro rozlúčili so sériou pre autičkárov a príbeh bol každou ďalšou časťou stále viac zameraný na akčné prestrelky a nereálne udalosti. Pre niektorých skončila láska k franšíze smrťou Paula Walkera, no my sa dodnes tešíme na každú návštevu kina nových častí. Stále sa jedná o kvalitnú akčnú sériu, pri ktorej stačí vypnúť a zabávať sa šialenou jazdou.

trailer na rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: pinkvilla.com

Takou nepochybne bude aj film Rýchlo a zbesilo 9, ktorého premiéra bola kvôli celosvetovej pandémii presunutá na 28. máj 2021. Jedná sa tak už o druhý odklad, keďže pôvodne sme mali film vidieť už v máji tohto roku.

To značí odklad o celý jeden rok, na čo nepochybne doplatia aj filmy Rýchlo a zbesilo 10 a pokračovanie spin-off série Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw. No práve deviata časť má byť veľmi dôležitým kúskom skladačky, ktorý si pre nás pripraví veľké príbehové zvraty.

Na scénu sa vráti napríklad obľúbený charakter Han, ktorý nejakým spôsobom vstal z mŕtvych, prípadne prežil svoju smrť z filmu Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda. Ďalším bodom pozornosti bude postava herca Johna Cenu, Jakob Toretto. Už podľa mena vám môže byť jasné, že sa jedná o roky strateného brata Dominica Toretta (Vin Diesel), o ktorého existencii sme vlastne nič nevedeli.

No a nakoniec tu je už (takmer) potvrdený výlet mimo planéty Zem, čo jasne naznačili scenáristi a dokonca aj niektorí herci. Posledné roky sú predsa jasným dôkazom toho, že séria Rýchlo a zbesilo nemá problém s búraním akýchkoľvek fyzikálnych zákonov.

Rýchlo a zbesilo vesmír
Zdroj: geeksofcolor.co

Rýchlo a zbesilo 9 ukončí hlavnú sériu

Desiata časť bola potvrdená už nejaký ten piatok dozadu, no nikdy sme sa reálne nedozvedeli, ktorá čast celú sériu ukončí. Teda až dodnes. Server Deadline potvrdil, že poslednými filmami budú Rýchlo a zbesilo 10 a Rýchlo a zbesilo 11. Pre réžiu oboch sa vráti filmár Justin Lin, ktorý režíroval už päť častí vrátane deviatej.

Posledné dve časti budú slúžiť ako dvojdielne finále, takže na seba budú priamo nadväzovať. Rýchlo a zbesilo 10 mal dátum vydania naplánovaný na rok 2021, no kvôli odkladom stratil premiéru úplne. Každopádne, toto ukončenie sa týka iba hlavnej série. O vedľajšom filme Hobbs & Shaw slovo nepadlo, no určite dostane pokračovanie.

film Hobbs & Shaw 2
Zdroj: impawards.com

Franšíza Rýchlo a zbesilo je pre štúdio Universal obrovským zdrojom peňazí do kasy a nevieme si predstaviť, že by sériu zavesili po jedenástej časti na klinec úplne. Okrem Hobbs & Shaw tak môžu vzniknúť aj ďalšie spin-off série, kedysi sa rozprávalo napríklad o filme s čisto ženským obsadením.

Ponuku na vedľajší film dokonca dostali aj herci Tyrese Gibson a Ludacris, ich postavy Roman a Tej mohli mať vlastný príbeh. Herci sa túto ponuku rozhodli odmietnuť, pretože nechceli deliť rodinu hlavných filmov. Dokonca už existuje aj animovaný seriál Fast & Furious Spy Racers na Netflixe, ktorý má dve série. Snímka Rýchlo a zbesilo 11 tak určite nebude poslednou, ktorú z tohto sveta uvidíme (aj keď hlavnú sériu navždy ukončí).

Myslíte si, že Universal bude franšízu dojiť aj naďalej? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -