REKLAMA

Nie je to ešte ani mesiac od vydania druhej série kontroverzného dramatického seriálu 13 Reasons Why a Netflix si už objednáva sériu. Myslím si, že mnohí sa zhodneme na tom, že druhá séria seriálu 13 Reasons Why sa ani len z časti nepriblížila ku kvalite tej prvej. Pokračovanie show nám prinieslo konečne rozuzlenie Hanninho príbehu, no zároveň sa predviedlo vo veľmi zlom svetle a napriek veľkým očakávaniam po skvelej prvej sérii hlboko sklamalo. Jasne to dokazujú aj hodnotenia od kritikov z RottenTomatoes, ktorí dali prvej sezóne pekných 80%, zatiaľ čo tá druhá si odniesla len smiešnych 26%, čo predstavuje neuveriteľný rozdiel.

Seriál 13 Reasons Why predĺžený o ďalšiu sériu!

REKLAMA

Vyzerá to však tak, že aj napriek zlým hodnoteniam druhej série sa popularita show stále drží a Netflix preto seriál predlžuje o ďalšiu sériu. Tretia sezóna by teda mala začať produkciu už koncom tohto roka. Počet epizód by sa nemal meniť a mal by tak ostať na čísle 13. Do pozície showrunnera sa opäť vráti tvorca seriálu, Brian Yorkey, ktorý sa bude taktiež podieľať aj na výkonnej produkcii. Na tej sa budú podieľať taktiež aj Joy Gorman, Mandy Teefey, Kristel Laiblin, Tom McCarthy, Steve Golin či speváčka Selena Gomez. Celú produkciu pre Netflix zastreší spoločnosť Paramount Television v spolupráci so spoločnosťou Anonymous Content.

Zdroj: popsugar.com

Čo nás čaká?

Druhá séria nám nepochybne priniesla mnoho nových postáv, ktoré “odomkli” plno nových, zaujímavých príbehov. A hoci stále nevieme, o čom by tak mohla byť tretia séria, je viac než isté, že Hanny sa týkať nebude. Sama herečka potvrdila, že v budúcnosti sa po druhej sérii v show už neukáže. Seriál by sa teoreticky mohol zamerať na zničeného, traumatizovaného Tylera, ktorý si na konci série vytrpel svoje. A ako sme už videli, jeho utrpenie viedlo až k tomu, že skoro nás čakalo “school shooting“. Ďalšou možnosťou je, že by sa mohol zamerať na Justina, poprípade na novú postavu Cyrusa. Akým spôsobom však zatiaľ nevieme a budeme si musieť počkať na prvú oficiálnu synopsu.

Clay a Justin | Zdroj: digitalspy.com

Ako sme už mohli vidieť, druhá séria seriálu 13 Reasons Why nadväzovala na udalosti z tej prvej a postupne nám odhaľovala to, ako sa s Hanninou smrťou vysporadúvali Clay, jej “priatelia“, rodina a ľudia, ktorí boli v jej okolí. Dozvedáme sa, že Alex prežil svoj pokus o samovraždu a snaží si na všetko spomenúť. Taktiež zisťujeme, že Hannah nebola priam také neviniatko, ako sa o nej hovorilo. Takisto aj to, že nechýbalo veľa od toho, aby samovraždu nespáchala. Druhá séria nám taktiež ukazuje súd medzi Hanninou matkou a školou Liberty High, ktorá nezabránila šikane a neskôr taktiež súd medzi Jessicou a Brycom, kvôli jej znásilneniu.

Až príliš veľká kontroverzia…

Všetci dobre vieme, že seriál je naozaj kontroverzný. Samotný námet show je vražda, čiže dá sa to očakávať. Okrem toho nám to potvrdili aj niektoré scény v prvej sérii, príklad sú Brycove znásilnenia. Iste si spomínate, ako znásilnil Jessicu na party a taktiež Hannu v jeho vírivke. Výnimkou však nebola ani druhá séria, ktorá nám priniesla nepochybne najhoršiu a najkontroverznejšiu scénu vôbec. Tým bolo Tylerove dobitie po jeho návrate a následne znásilnenie mopom. Myslím si, že aj napriek varovaniu, ktoré Netflix uvádza pred začiatkom druhej série, spomenutá scéna s mopom bola už trochu cez čiaru. Práve tá zapríčinila to, že seriálu hrozilo zrušenie.

Tyler po znásilnení | Zdroj: wstale.com

Na zrušenie seriálu apelovala Parents Television Council, teda rada rodičov vo vysielaní v USA. Táto scéna sa nachádzala v poslednej časti druhej série a bola označená ako “škodlivá”. Seriál vraj zbytočne ukazuje moc názorne niektoré scény a problémy. S čím do určitej miery nepochybne súhlasíme.

Myslíte si, že si seriál zaslúži tretiu sériu? Podarí sa Netflixu napraviť reputáciu 13 Reasons Why po neúspešnej druhej sérii? Napíšte nám vaše názory do komentárov!