Seriál American Horror Story sa dočká novej spin-off série. Na čo sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Známy seriálový režisér a scenárista Ryan Murphy je v poslednom čase často skloňovaním menom. Jeho najznámejším výtvorom je nepochybne antologický seriál American Horror Story, ktorý položil základy kvalitnej seriálovej tvorby v hororovom žánri. Aktuálne chystá jeho 10. sériu v poradí, ktorá je zatiaľ zahalená rúškom tajomstva.

Obsadený do nej bol aj herec Macaulay Culkin (Sám doma), ktorý sa seriálu upísal hlavne vďaka šialenej sexuálnej scéne s Kathy Bates. Tvorca medzitým stihol preraziť aj vo vodách Netflixu, keďže nám len nedávno priniesol dobovú sériu z Hollywoodu 40. rokov. Našu čerstvo upečenú recenziu na seriál Hollywood si môžete prečítať na tomto odkaze.

American Horror Story
Zdroj: creacuervos.com

Seriál American Horror Story dostane spin-off

Aj napriek spolupráci s Netflixom si Ryan Murphy stále hľadá cesty ako rozprávať hororové príbehy prostredníctvom jeho seriálov. Najnovšie sa môžeme tešiť na nový spin-off seriál, ktorý bude vychádzať z populárneho American Horror Story. Jeho antologický spôsob rozprávania zaručuje, že každá séria prichádza s novým príbehom, pričom niektoré z nich sú v určitých bodoch prepojené.

Nová séria s názvom American Horror Stories zoberie tejto koncept ešte do väčších výšin. Tešiť sa môžeme na samostatné hodinové epizódy, ktoré nahradia bežné hororové príbehy rozprávané na rozmedzí celej série. Ako sme sa o tejto radostnej novinke dozvedeli?

Murphy oznámil nový spin-off seriál prostredníctvom príspevku na jeho Instagrame, kde si so stálicami AHS užíval video konferenciu cez Zoom. Na fotke môžeme vidieť známe mená ako Evan Peters, Sarah Paulson, Jessica Lange, Emma Roberts, Kathy Bates, Taissa Farmiga a ďalších. Obsadenie seriálu American Horror Story informoval o 10. sérii, ktorej dôležitou súčasťou bude počasie.

Je veľmi pravdepodobné, že celosvetová pandémia koronavírusu očakávanú sériu odloží. Podľa všetkého sa zmení aj téma 10. série, ktorá mala mať niečo spoločné s vodou. Ak by sa tak naozaj stalo, tak sa tento nápad len na chvíľu odloží do šuflíka a opäť sa vytiahne pri ďalšej sérii.

10. séria American Horror Story
Zdroj: wallpapersafari.com

Čo vieme o American Horror Stories?

Zatiaľ nevieme, či bude novinka American Horror Stories obsadzovať stálice z hlavného seriálu. Už samotný názov nám prezrádza, že pôjde o samostatné príbehy, ktoré budú vyrozprávané počas hodiny. Murphy má teda jedinečnú možnosť naplno využiť svoj veľkolepý herecký ansámbel v jednotlivých epizódach.

Produkciu aj vysielacie práva AHS má na starosti stanica FX, no pri aktuálnych dobrých vzťahoch Murphyho a Netflixu si vieme predstaviť, že by sa spin-off dostal aj tam. Sme teda veľmi zvedaví, akým smerom sa série American Horror Story a American Horror Stories uberú, no pri práci Ryana Murphyho neočakávame žiaden prešľap.

Tešíte sa na 10. sériu AHS a neskôr aj na antologický seriál American Horror Stories? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -