Dostane ikonický lovec odmien Boba Fett svoj vlastný Star Wars seriál? Toto tomu nasvedčuje

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z prvej epizódy druhej série seriálu The Mandalorian. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr.

30. októbra odštartovala druhá séria obľúbeného Star Wars seriálu The Mandalorian. A hneď prvá časť nás milo (ne)prekvapila návratom známej postavy z pôvodnej filmovej trilógie. Reč je o ikonickom lovcovi odmien menom Boba Fett, ktorého prítomnosť bola potvrdená už počas produkcie druhej série.

Do úlohy sa opäť vrátil novozélandský herec Temuera Morrison, ktorý vo filmoch stvárnil aj Jango Fetta. Ten bol predlohou klonovaných vojakov, pričom jedným z nich je práve Boba Fett, ktorého vychovával ako svojho syna. Ak si však dobre pamätáte, Boba Fett nemal prežiť udalosti filmu Hviezdne vojny VI – Návrat Jediho.

The Mandalorian Boba Fett
Zdroj: amazon.com, comicbox.eu

Táto postava spadla v šiestom filme do útrob stvorenia Sarlacca, pričom v komiksoch tento pád nejakým spôsobom prežil. A prvá epizóda druhej série The Mandalorian potvrdila, že nažive je aj v hranom vesmíre. Jeho mandalórske brnenie nosil maršal malej dedinky Cobb Vanth, ktorý ho získal od priekupníkov menom Jawa.

Samotného Boba Fetta sme uvideli ale až úplne na konci epizódy. Stál na kopci a pozoroval, ako Din Djarin (Mando) odchádzal s jeho brnením. Tomu, ako mohol prežiť hrozivý pád do Sarlacca, sme venovali samostatný článok. Ešte väčšou otázkou však ostáva, či sa ukáže aj v ďalších epizódach druhej série The Mandalorian.

Boba Fett bez helmy
Zdroj: denofgeek.com

Seriál Boba Fett už o týždeň vo výrobe?

Vyzerá to tak, že krátke cameo na konci epizódy je predzvesťou príchodu niečoho väčšieho. Legitímny server Deadline informoval o zatiaľ nepotvrdenej správe, že Boba Fett dostane svoj vlastný seriál. Jednalo by sa tak o prvý spin-off k The Mandalorian, ktoré sú koniec koncov aj tak plánované. Nielenže Lucasfilm pripravuje samostatný seriál, no jeho produkcia by mala odštartovať už budúci týždeň.

Správa informuje aj o tom, že produkcia tretej série The Mandalorian začne už budúci mesiac alebo najneskôr začiatkom jari 2021. Spomenutá bola aj herečka Sophie Thatcher (When the Street Lights Go On, Chicago Med), ktorá by mala byť súčasťou seriálu o Boba Fettovi alebo tretej série The Mandalorian.

film boba fett
Zdroj: syfy.com

Bývalý riaditeľ Disney Bob Iger ešte späť vo februári potvrdil, že naozaj plánujú rozšíriť franšízu The Mandalorian o vedľajšie seriály. Povedal, že je tu „možnosť naplniť (hlavný seriál) viacerými postavami a zobrať tieto postavy vlastným smerom čo sa seriálov týka„. A presne tento popis sedí aj na Boba Fetta.

Aj napriek tomu sa zatiaľ jedná o neoficiálne informácie, takže ich treba brať s rezervou. Mimo toho má Lucasfilm v príprave aj ďalšie hrané seriály. Jeden sa zameria na Obi-Wana Kenobiho, ktorého opäť stvárni Ewan McGregor, alebo seriálový prequel k Rogue One, ktorý sa zameria na postavu Cassiana Andora herca Diega Luna.

Zaujala vás postava Boba Fetta natoľko, že by ste si pozreli jeho vlastný seriál? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -