NETFLIXSeriályTrailery

Netflix nám prináša trailer na ich nový seriál Bobby Kennedy for President!

Streamovacia platforma Netflix nám prináša prvý oficiálny trailer na ich pripravovaný seriál s názvom Bobby Kennedy for President. Ako už samotný názov hovorí, jednať sa bude o mladšieho brata svetoznámeho prezidenta USA, Johna F. Kennedyho. Jedná sa o štvordielny dokumentárny seriál, ktorý by nám mal opäť odhaliť to, čo Amerika získala a čo zas naopak stratila počas života, vízie, politiky a nádeje bývalého senátora USA, Roberta Francisa „Bobbyho“ Kennedyho, ktorý bol taktiež aj známy ako RFK. O réžiu seriálu by sa mala postarať Dawn Porter (Trapped, Spies of Mississippi, Gideon’s Army). Seriál bude premierovať už 25. apríla, a to na filmovom festivale známom ako “Tribeca Film Festival” v Amerike a celosvetovo sa dostane na Netflix dva dni na to, 27. apríla.

Bobby Kennedy for President

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Io3uQ6Q4NlU]

Tento dokumentárny seriál by nám mal otvoriť očiť a priniesť nám nikdy predtým nevidené unikátne archívne zábery. Z toho je veľké množstvo po prvýkrát zdigitalizované. Seriál sa nás bude snažiť preniesť do nepokojnej a dynamickej éry. Silou, ktorá nás bude celým príbehom sprevádzať nebude nikto iný, ako samotný Bobby Kennedy. Počas celého seriálu budeme počúvať jeho hlas a dozvedať sa, aký pohľad mal na určité veci. Bobby Kennedy for President nám taktiež prináša aj nové rozhovory s dôvernými ľuďmi a zamestnancami, ktorí pracovali pre Roberta Kennedyho. Medzi nich patria Wiliam Vanden Heuvel, Dolores Huerta, Rep. John Lewis, Harry Belafonte, Paul Schrade, Marian Wright Edelman či Peter Edelman.

Bobby Kennedy for President

Zdroj: youtube.com

Režisérka seriálu, Dawn Porter nám taktiež vyjadrila svoju vďaku a poctu. Predovšetkým nám ešte povedala čosi viac o tom, ako vníma svoju úlohu.

Bobby Kennedy for President

Dawn Porter, Zdroj: blog.womenandhollywood.com

“Som poctená tým, že mi Netflix zveril príbeh takýchto rozmerov. Bobby Kennedy zostáva stále jednou z najdôležitejších a najvplyvnejších osobností v histórii americkej politiky a všetci sme cítili, že nie je lepší čas, ako teraz, na to aby sme preskúmali jeho život a jeho odkaz. Úzko sa zameriame na jeho zmenu z lídra zákonov a poriadku na priekopníka so zameraním na občianske práva a sociálnu spravodlivosť v búrlivej dobe tejto krajiny. Tiahne ma to k tvoreniu filmov, ktoré vrhajú svetlo na pravdu a spravodlivosť –  a príbeh Roberta Kennedyho ma osobne inšpiruje a pomohol mi k tomu, aby som sa stala tvorkyňou filmov a občanom.” objasňuje Dawn Porter

O výkonnú produkciu seriálu sa postarajú Laura Michalchyshyn, Dawn Porter, Dave Sirulnick, Justin Wilkes, Jon Kamen. Pomôžu im aj Nestan Berhrans a Gunnar Deddio. Za produkciou stoja firmy RadicalMedia, Trilogy Films a LooksFilm.

Zaujal vás tento seriál? Podarí sa Netflixu priniesť takýto dokumentárny politický seriál bez toho, aby rozpútal rozruch? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  FilmyTrailery

  James Bond sa poslednýkrát vracia v prvom traileri na film No Time to Die

  Pridaj komentár