Upírsky seriál Castlevania pokračuje, štvrtá sezóna práve dostala zelenú

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Netflix pokračovanie schválil

Vo svete seriálov nie je žiadnou novinkou zrušenie určitej série. Niekedy projekty nesplnia nemalé očakávania producentov alebo štúdií, výsledné počiny sú nekvalitné, prípadne príliš nákladné. Tým pádom sa nezriedka stáva, že mnohé príbehy zostanú nevyrozprávané a hŕstka fanúšikov sa nedočká vysnívaného pokračovania.

Takýto osud postihol mysterióznu detektívku Prenasledovaný (Haunted), kde hlavnú rolu stvárnila hviezda seriálu Stratení (Lost). V podstate to isté sa stalo seriálovej adaptácii rovnomennej knihy FlashForward.

Dokonca takýto nešťastný osud vošiel do cesty bravúrnej adaptácii Hannibala, ktorá patrila k vrcholom temných detektívok, teda minimálne na seriálovom poli. Jednu chvíľu sa pritom zdalo, že ani Castlevania z produkcie Netflixu sa nedočká dlhej životnosti.

Seriál Castlevania
Zdroj: internewscast.com

Seriál Castlevania však naďalej pokračuje

Predchádzajúca séria pritom nechala množstvo otvorených dejových línií, takže mnohí diváci vopred predpokladali, že pokračovanie skutočne príde. Každopádne, všetko závisí od úspechu a diváckych reakcií, avšak zdá sa, že si v tomto ohľade vedie seriál Castlevania viac než dobre.

Momentálne nie je známe, akým smerom sa tvorcovia vydajú, a dokonca ani kedy príde ďalšia sezóna. Môžeme teda predpokladať, že potrvá minimálne rok, pokiaľ by sa všetko stihlo pripraviť. Omnoho reálnejší odhad sú však dva roky, keďže toľko trvali práce na predchádzajúcej sérii. Rovnako je otázne, či budú autori, respektíve Netflix, zvyšovať minutáž, prípadne počet epizód.

Treba upozorniť, že dvorný scenárista, ktorý má pracovať i na ďalšej sérii, momentálne pripravuje iný animovaný seriál. Má ísť o Heaven’s Forest, ktoré kreatívnym a hlavne originálnym spôsobom spracuje indickú kultúru i históriu. Seriálová novinka má mať osem epizód, čo znamená, že Netflix si je počinom pomerne istý a nejde iba o testovací experiment.

Najmä preto je možné, že seriál Castlevania príde na rad až druhý a chvíľu potrvá, pokiaľ sa celá produkcia rozhýbe. To znamená, že v najbližšej dobe ďalšie príbehy z nehostinného sveta, v ktorom na každom rohu číha nebezpečenstvo a pekelní démoni, očakávať nemusíte.

A v prípade, že ste tomuto „americkémuanime nedali šancu, dávame do pozornosti recenziu na tretiu sériu, ktorá vás možno presvedčí o tom, že táto herná adaptácia za pozornosť rozhodne stojí.

Tešíte sa nadchádzajúce upírske bitky a krvavé vojny vo vizuálne pôsobivom prevedení? Alebo sa na seriál Castlevania ešte len chystáte? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -