O koľko % sa zvýšil turizmus v zakázanej zóne? Takto ľuďmi pohol seriál Chernobyl!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tušíte vôbec, ako nás filmy a seriály ovplyvňujú? Samozrejme, nehovorím o našom správaní. Skôr narážam na fakt, že je to práve tento obsah, ktorý udáva mnoho zo svetových trendov, ktoré potom ovplyvňujú všemožné iné veci. Dokonalým a aktuálnym príkladom je seriál Chernobyl, ktorý svojimi 5 epizódami pobláznil svet. Ľudia sa vďaka nemu začali veľmi zaujímať o skutočnú haváriu jadrového reaktora z roku 1986, čo sa prejavuje aj iným spôsobom.

CHERNOBYL Skutočný príbeh
Zdroj: hk01.com

Seriál Chernobyl radikálne zvýšil turizmus

26. apríla 1986 sa v černobyľskej atómovej elektrárni na Ukrajine stala najhoršia jadrová havária v histórii ľudstva. Jej následky sú pozorovateľné aj merateľné aj dnes, čo z nej taktiež robí dôležitú udalosť v našej minulosti. Mnoho sme sa z nej naučili. A práve preto ľudí zaujíma nielen navonok, ale aj ju chcú sami preskúmať.

Výlety do Černobyľu, Pripjate a samotnej elektrárne nie sú novinkou. Tento druh turizmu už dlhé roky lákal nadšencov histórie či všeobecných zvedavcov. Seriál Chernobyl od HBO však veľa zmenil, keďže, ako som spomínal v prvom odstavci, vytvoril celosvetový trend. Trend, vďaka ktorému sa radikálne zvýšil turizmus v zakázanej zóne.

chernobyl
Zdroj: independent.co.uk

Sergiy Ivanchuk, šéf jednej z firiem (SoloEast), ktoré ponúkajú zájazdy do Černobyľu, prezradil portálu Reuters zaujímavú informáciu: v máji si všimli nárast počtu turistov až o 30%, ak si ho porovnali s rovnakým obdobím minulého roka. To už je celkom dosť. Ešte väčší nárast však očakávajú v mesiacoch jún, júl a august, pretože rezervácie na zájazdy už teraz stúpli o zhruba 40%.

SoloEast je len jeden z viacero spôsobov, akými sa môžete dostať do Černobyľu. Napríklad nás, Slovákov, tento 1-dňový výlet vyjde na 119 €. Myslite však na to, že sa ešte nejak musíte dopraviť na Ukrajinu, zaplatiť si ubytovanie a tak pod.

Suma za takýto zájazd však stále nie je až taká katastrofálna, preto je samozrejmé, že seriál Chernobyl zvýšil počet ľudí, ktorí majú záujem. Cestovné kancelárie by tvorcom mali poďakovať.

Taktiež vás láka návšteva Černobyľu, alebo ju už nedajbože plánujete? Napíšte nám do komentárov, či by ste sa na následky jadrovej havárie radi pozreli aj zblízka!

Zdroj: reuters.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -