Seriálová adaptácia hry Cuphead dostáva prvý trailer. Jej príchod máme očakávať už čoskoro

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Jeden z najmenej očakávaných hitov minulej dekády

Štúdio MDHR v roku 2017 prišlo s netradičným titulom, ktorý pôsobil ako simplicitná detská záležitosť, avšak v skutočnosti šlo o diabolsky náročnú hru. Cuphead preveril schopnosti mnohých hráčov, pričom čoskoro má k tomuto unikátnemu projektu vyjsť sprievodný seriál.

Herný Cuphead stál hneď na niekoľkých aspektoch. Jedným z nich bola napríklad vizuálna stránka, ktorá sa inšpirovala groteskami z 30. rokov minulého tisícročia. To znamená vtedy náramne populárnymi štúdiami Fleischer a Walt Disney.

Vývojárom z MDHR sa podarilo detailne zachytiť vizuálneho ducha, pričom na prekrásnu a unikátnu štylizáciu prilepili akčnú hrateľnosť. Tá bola zložená z tuhých boss levelov a tradičných run and gun úrovní, ktoré vám nedali ani na jedinú sekundu vydýchnuť.

Vďaka kvalitám a originalite autori predali päť miliónov kópií, pričom metascore hry Cuphead sa približovalo 90 percentám.

Cuphead seriál v novej ukážke

Ak čakáte tradičnú koncepciu bežných trailerov, tej sme sa, žiaľ, nedočkali. Preto sa nemôžeme nijakým spôsobom vyjadriť k príbehu (i keď údajne má ísť o nezávislé príbehy, ktoré spolu nesúvisia). Trailer zverejnený prostredníctvom Twitter účtu Netflixu ukazuje niekoľko kratších úsekov zo seriálu a predstavuje hlavných aktérov.

Postave Cuphead prepožičia hlas nie až tak známy Tru Valentino. Hlas Franka Todaro môžete poznať z mnohých videohier, anime seriálov, či kreslených filmov. Skúsený herec bude dabovať Mugmana, ktorý zažije s Cupheadom množstvo srdečných dobrodružstiev.

seriál Cuphead 2
Zdroj: pcgamer.com

Rovnako sa zíde spomenúť, že na seriáli pracujú Netflix animátori a nie priamo Studio MDHR. Bratia, ktorí založili spomínané štúdio a následne vytvorili hru, figurujú výhradne v úlohách producentov. Pracujúci animátori sa však ešte minulý rok vyjadrili, že budú ctiť štylizáciu hry a zostanú jej verní.

Kedy teda seriálová adaptácia vychádza? Konkrétneho dátumu uvedenia sme sa nedočkali, avšak úplný záver ukážky sľubuje príchod seriálového Cuphead už čoskoro. Nezostáva nám preto nič iné, ako čakať na ďalšie informácie a medzičasom si opätovne zahrať túto hardcore záležitosť.

Tešíte sa na seriál Cuphead? A hrali ste i herný originál, ktorý sa stal neočakávaným hitom na hernom poli? Určite nám dajte vedieť v dostupných komentároch. 

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -